Tesla v Evropě zvýšila cenu svých vozů

Americká automobilka Tesla opět zvýšila ceny Modelu S a Modelu X pro evropský trh. Zvýšení ceny vyvolalo mnoho otázek a spekuluje se o nových verzích Modelu S a Modelu X.


Zákazníci z Evropy hlásí, že nyní si všimnuli zvýšení ceny v online konfigurátoru Tesly. Automobilka se rozhodla zvýšit cenu Modelu 3 o 500 až 1000 eur, zatímco u Modelu S a u Modelu X zvýšila cenu zásadně. Ceny se na různých trzích liší, ale cena obou vozidel je po aktualizaci zhruba o 5 000 eur dražší.

V Německu nyní Model S začíná přibližně na 82 000 eur. Toto zvýšení cen následuje po výrazném poklesu cen u těchto programů vozidel v USA. Model S je nyní v Německu o 30 000 dolarů dražší než v USA.

Zdroj: Tesla.com

Nárůst v Evropě se týká další várky vozidel Model S a Model X, které Tesla plánuje vyrábět, a budou dodány až v březnu 2021. USA se ceny drží na stejném historickém minimu, ale Tesla uvádí u nových objednávek dobu tří až pěti týdnů.

Zdorj: Tesla.com

Uvidíme, z jakého důvodu byla Tesla nucena zvýšit ceny svých Modelů pro evropský trh. Možná za to může i dražší doprava vozů z důvodu pandemie, ale to je málo pravděpodobné. Také se může jednat o aktualizované vozy. My  doufáme, že Tesla brzy zvýšení cen vysvětlí.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *