Tesla v Evropě vede na plné čáře nad ostatními automobilkami

Automobilka Tesla dominuje žebříčku prodejů elektrických vozidel ve Velké Británii. Model 3 je stále na vrcholu žebříčku a nevypadá to, že by v následujících týdnech spadnul až na dně. Elektromobily od této automobilky jsou hitem nejenom ve Velké Británii, ale i jinde ve světě.


Tesla zažívá v posledních několika letech exponenciální růst díky rostoucí poptávce, zlepšování kvality vozidel, špičkové technologii a jejím snahám o rozšíření výroby na další trhy po celém světě. Již více než rok automobilka Tesla zahájila mezinárodní výrobní úsilí se svým prvním zahraničním výrobním závodem v Číně. Automobilka pokračuje v rozšiřování této stopy na domácím i mezinárodním trhu, přičemž v průběhu letošního roku plánuje otevřít nové výrobní závody v Německu a Austinu.

V Evropě Tesla v současné době nemá funkční výrobní závod, protože Giga Berlín je stále ve výstavbě a výroba by mohla začít v příštích měsících. Poptávku v Evropě však doplnil čínský závod Giga Šanghaj, odkud Tesla od ledna vyváží Model 3 do Evropy. V důsledku tohoto úsilí se Tesla etablovala jako výrobce s nejprodávanějším elektromobilem.

Zdroj: Tesla.com

Tesla vede o neskutečný kus, nikdo jí nedožene!

Nové údaje z EU ukazují, že Model 3 je nejoblíbenějším elektromobilem v Evropské unii a nemusí to být nutně velmi těsné. V letošním roce automobilka Tesla prodala 27 186 kusů Modelů 3, přičemž nejbližším konkurentem je francouzský Renault Zoe s letošním prodejem 17 452 kusů.

Tesla má v EU jako automobilka 27 377 registrací, což z ní činí druhého nejoblíbenějšího výrobce elektromobilů. To znamená, že Tesla v EU pravděpodobně prodala dalších 191 vozů jiných než Model 3 kvůli prodeji vozidel Model S a Model X.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *