Tesla v ČR postaví Supercharger V3. Dočkáme se již na začátku roku

Tesla se chystá v České republice rozšířit svojí síť Superchargerů. V nadcházejících měsících zde přibydou další dvě. Dokonce se dočkáme i nejvýkonnějšího Superchargerů od Tesly, tedy Superchargerů V3.


Americká automobilka Tesla v současné době provozuje v ČR čtyři Superchargery. První se nachází u Humpolce v oblasti Vystrkov, druhý v Olomouci, třetí ve Vestci u Prahy a poslední v Brně, kde Tesla vystavěla svůj mobilní Supercharger, aby nemusela řešit stavební povolení. Na začátku příštího roku bychom se měli dočkat dalších dvou Superchargerů, které zvládnou nabíjet výkonem až 250 kW. U jednoho Superchargeru bude i sraz.

Podle informací portálu Supercharger.info, kde naleznete přehled všech Superchargerů od Tesly jsme se dozvěděli, kde se budou nové Superchargery přesně nacházet. První vystaví Tesla v Lovosicích nedaleko Ústí nad Labem, kde se Supercharger měl zprvu nacházet. Na výstavbu tohoto Superchargeru Tesla již získala povolení, takže jí ve stavbě nic nebrání. Automobilka zde dle portálu Sueprcharger.info plánuje vystavět osm nabíjecích stojanů a nejvyšší nabíjecí výkon zde bude 250 kW.

Druhý Supercharger plánuje Tesla vystavět v Českých Budějovicích. Tento Supercharger by Tesla měla vystavět až po otevření Superchargeru v Lovosicích. Je zajímavé, že Tesla na svém webu stále uvádí otevření do konce letošního roku. Automobilka na webu také stále uvádí lokalitu Žďárek, kde měla nejprve vystavět svůj Supercharger, o čem jsme vás v minulosti informovali. Nejspíše se jedná o zastaralé informace a brzy přijde aktualizace.

Sraz u Superchargeru v Lovosicích

V lednu by se zde měl uskutečnit sraz elektromobilů Tesla, který bude pořádat Tesla Owner Club. Sraz se uskuteční dle opatření, které v té době budou nařízeny. Plánuje se zde vyzkoušet výkon Superchargeru. Proběhne zde přátelské pokecání mezi majiteli vozů Tesla. Pokud máte Teslu, tak určitě doražte a možná se uvidíme.

„Pokud COVID a počasí dovolí, tak se SuC Lovosice otevře v lednu, což bude doufejme i možné se bezpečněji sejít a spojit to se spanilou jízdou třeba směr Praha a třeba pomalou jízdou po magistrále… Prosím o vyjádření Vaší předběžné (ne)účasti. Po technické stránce bude chtít zkusit v Lovosicích nabíjet asi skoro každý, ale více už nemohu prozrazovat, možná jen, že to bude největší v CZ.“

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *