Tesla v Číně začne s výrobou Modelu Y dříve než se čekalo

Po dokončení druhé fáze Giga Šanghaj je stále více zřejmé, že výroba Modelu Y začne dříve než se čekalo. Výroba Modelu Y by měla začít již v průběhu listopadu letošního roku.


Giga Šanghaj byla rekordně vystavěná továrna, které přinesla celou automobilku Tesla do Číny. Nejprve Tesla vystavěla první fází Gigafactory, kde vyrábí Model 3 a až nyní dokončuje stavbu druhé fáze, kde plánuje vyrábět Model Y.

Nové záběry z místa výstavby druhé fáze Giga Šanghaj poukazují na to, že se stavební tým Tesly nyní zaměřuje především na dodělání celého interiéru, aby zde mohla vše připravit pro výrobu Modelu Y. Stavební tým by měl na přelomu října a září vše dodělat, čímž by Tesla mohla odstartovat sériovou výrobu Modelu Y.

Očekává se, že po zprovoznění druhé fáze Giga Šanghaj celková produkce vozů několika násobně vzroste. Produkce Giga Šanghaj vzroste také, kvůli tomu, že výrobní linky umístěný ve fázi 1 nepracují na plný výkon.

V současné době je Model 3 jediným vozidlem, které Tesla nabízí na čínském trhu. Výroba Modelu Y přímo v zemi by mohla přilákat nové zákazníky a zvýšit poptávku po vozech Tesla v zemi.

Tesla nabízí Model Y v Číně hned v několika variantách. Varianta Dual Motor vychází v Číně 488 000 juanů a nejsilnější varianta Performance výjde v Číně 535 000 juanů. První dodávky Modelu Y svým majitelům by se měli uskutečnit v první čtvrtletí 2021.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *