Tesla v Číně vystaví stovky Superchargerů

Automobilka Tesla oznámila plány na instalaci 4000  Superchargerů v Číně. Superchargery chce Tesla vystavět ještě v letošním roce, aby podpořila místní trh.


Za posledních pět let vybudovala Tesla 2500 Superchargerů ve více než 150 městech v Číně. Minulý týden představila Tesla ve svém zastoupení v Šanghaji plán na vybudování 4000 Superchargerů. Vybudování tolika Superchargerů je pro Teslu v Číně velký krok dopředu.

Wu Shuocheng, nezávislý analytik aut, řekl Global Times:

„Tento velký krok automobilky Tesla dokazuje to, že čínskému trhu dává veliké naděje, protože takový počet nových dobíjecích stanic se jen tak nevidí.

Čínská vláda byla odpůrcem nabíjecích stanic. Tesla dokonce byla, tak ochotná, že přijala i čínský konektor, aby využila více dobíjecích stanic. V Číně zatím není dostatek dobíjecích stanic, aby se elektromobilita naplno prosadila.“

Tesla se k výstavbě tolika Superchargerů uchýlila především díky tomu, že její prodeje v Číně letí rychle nahoru a výroba vozidel v Giga Šanghaj jede na plné obrátky.

Zdroj: Tesla.com

Automobilka navíc nedávno zahájila první dodávky nového Modelu 3 RWD vyrobeného v Giga Šanghaj. Tento Model 3 je určený pouze pro čínský trh a to z jednoho zásadního důvodu.

Tesla musela snížit náklady svých vozidel v Číně, především Model 3. Čínská vláda totiž poskytuje dotaci, ale pouze na elektromobily, které stojí maximálně 300 000 Juanů. Tesla proto obnovila svůj Model 3 RWD, který požadovanou cenovou kategorii splňuje. Model 3 RWD v Číně stojí 291 800 Juanů, což je přibližně 41 300 dolarů. Po dotaci od čínské vlády vyjde Model 3 RWD v Číně na 271 550 Juanů, tedy 38 450 dolarů.

Zdroj: Tesla.com

Generální ředitel navíc řekl, že právě rozšiřování servisních středisek a dobíjecích stanic je pro Teslu správný krok k zvýšení poptávky.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *