Tesla v Číně vystavěla 29 Superchargerů za pouhý den

Americká automobilka Tesla v Číně překonala nový milník. Tentokrát vystavěla 29 stojanů V3 v rámci nových Superchargerů za pouhý jeden den. Tyto nové Superchargery by měly pomoci ke zvýšení poptávky po vozech Tesla v Číně.


O překročení nového milníku informoval jeden z fanoušků americké automobilky Tesla v Číně. Ten sdílel tuto informaci na sociální síťi Weibo, kde svůj oficiální profil má i automobilka Tesla.

Tesla má v úmyslu v Číně vystavět další svojí továrnu, která se bude nacházet poblíž komplexu Giga Berlín. Tentokrát půjde o továrnu na Superchargery. Tato továrna bude ročně produkovat přibližně 10 000 stojanů, z nichž mohou vzniknout desítky Superchargerů. Tato továrna by měla být otevřena již v průběhu příštího roku.

Automobilka neřekla jakou generaci Superchargerů bude v nové továrně v Číně vyrábět, ale mezi fanoušky se spekuluje o výrobě té nejnovější generace Superchargerů, tedy generace V3. Tato generace Superchargerů je schopna nabíjet například Model 3 nebo Model Y výkonem až 250 kW. To znamená, že tento Supercharger zvládne dobít Model 3 či Model Y do 80% za méně než půl hodiny.

Jakmile Tesla dokončí výstavbu své továrny na Superchargery v Číně, tak by jich mohla začít stavět mnohem více. Právě málo dobíjecích stanice je možná hlavním důvodem, proč si většina lidí nechce koupit elektromobil. Někteří si ho nechtějí koupit, kvůli dlouhé době nabíjení, ale to by se v příštích měsících mělo razantně zlepšit. Kromě toho plánuje Tesla představit nový elektromobil s cenou pod 25 000 dolarů. Musk řekl, že toto vozidlo nebude levnější, jak Model 3.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Jeden myslel na “Tesla v Číně vystavěla 29 Superchargerů za pouhý den

  • 20. 12. 2020 (23:07)
    Trvalý odkaz

    Tesla má v úmyslu v Číně vystavět další svojí továrnu, která se bude nacházet poblíž komplexu Giga Berlín.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *