Tesla v Číně trhá rekordy s prodejními čísly Modelu 3

Model 3 od americké automobilky Tesla nyní v Číně zažívá zlaté časy. V listopadu Tesla v Číně prodala 21 064 Modelů 3. To představuje nárůst o přibližně 78% ve srovnání s prodejem Modelu 3 v říjnu, kdy Tesla prodala v Číně 12 143 Modelů 3.


V říjnu se automobilka Tesla v Číně začala zabývat prodej svých vozů na tamním trhu, které od září, kdy automobilka prodala 11 329 Modelů 3, vykázaly nárůst o pouhých 7,18%. Tesla se proto rozhodla začít vyvážet Model 3 do Evropy. To znamená, že značná část produkce Giga Šanghaj putuje na jiný trh, v tomto případě na ten evropský.

Vzhledem k masivním prodejům Modelu 3 v listopadu se zdá, že primárním problémem Tesly na čínském trhu zůstává nabídka, nikoli poptávka. Zdá se, že Tesla v listopadu věnovala většinu svého úsilí, aby zajistila prodej svých vozů na čínském trhu. Právě toto vedlo k rekordním prodejům Modelu 3 vyráběném v Giga Šanghaj.

Vypadá to, že prodeje Modelu 3 v následujících měsících ještě vzrostou. Americká automobilka Tesla si totiž na ministerstvu průmyslu a informačních technologií nechala zaregistrovat i Model 3 ve verzi Performance, který plánuje vyrábět v Giga Šanghaj. To znamená, že Tesla bude v Číně vyrábět čtyři varianty tohoto elektrického sedanu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *