Tesla v Číně spustila online konfigurátor pro Model Y

Automobilka Tesla spustila v Číně online konfigurátor pro Model Y, který se bude vyrábět v Giga Šanghaj a bude určen pro čínský trh.


Dříve jsme již uvedli, že Tesla se rozhodl jít u Model Y jiným směrem než u jiných Modelů. Tesla totiž spustí online konfigurátor v dané zemi až poté, co má například dostavěnou Gigafactory či zprovozněné výrobní linky. U Modelu 3 totiž tuto strategii Tesla nezvolila a musela většinu Modelu 3 dovážet z továrny Fremont.

Tesla v současné době staví dvě  nové budovy hned vedle Giga Šanghaj, které mají sloužit pro výrobní linku Modelu Y. Podle fotografií a videí nových budov se zdá, že se Tesla rozhodla zdvojnásobit Giga Šanghaj.

Automobilka očekává, že Model Y bude v Číně stejně populární jako v jiných zemích. Tao Lin je viceprezident Tesly v Číně. Minulý týden uvedl, že v Q1 2020 začne Tesla montovat výrobní linku pro Model Y.

Tesla nejspíše má již výrobní linku na svém místě a rozhodla se spustit online konfigurátor Modelu Y určený pro čínský trh.

V starší verzi konfigurátoru byly možný pouze rezervace Modelu Y. Nyní si mohou zákaznící přímo Model Y v online konfigurátoru koupit. Tesla, ale upozorňuje, že výroba začne  v roce 2021.

Kolik stojí Model Y v Číně?

Tesla v Číně nabízí model Y ve verzi Dual Motor Long Range nebo Performace, stejně tomu je i v USA. Cena Modelu Y v Číně je 488 000 Jaunů, což je v přepočtu 68 000 dolarů. To je mnohem více než v USA, kde Model Y stojí 53 000 dolarů.

Automobilka uvádí dojezd Modelu Y na jedno nabití až 505 kilometrů, ale dle certifikátu WLTP.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *