Tesla v Číně plánuje vybudovat novou továrnu. V provozu bude již v únoru 2021!

Americká automobilka Tesla plánuje v Číně vybudovat další továrnu. Tentokrát na výrobu Superchargerů V3, aby byla schopna rozšířit svojí nabíjecí síť.


Automobilka Tesla původně Superchargery vyráběla ve své továrně Fremont. Po uvedení třetí verze Superchargeru se Tesla v loňském roce rozhodla výrobu přesunout do své  Giga New York, kde vyrábí své solární střešní tašky.

Přesunutí výrobu do Giga New York pomohlo Tesle zvýšit výrobu Superchargerů V3, ale stále jí to nestačí. Vozy Tesla v posledních měsících trhají prodeje a Tesla za letošní rok nejspíše dodá 500 tisíc  vozů. Výstavba Superchargerů je mnohem menší. V roce 2020 Tesla nainstalovala 20 tisíc Superchargerů.

Nyní se Tesla rozhodla vybudovat továrnu v Číně, která bude určená pouze pro výrobu Superchargerů V3. Americká automobilka v současné době provozuje v Číně svojí Giga Šanghaj, kde vyrábí Model 3 a nově i Model Y.

Tesla do nové továrny na výrobu Superchargerů plánuje investovat 6,4 milionu dolarů. Nová továrna by měla vyrůst poblíž Giga Šanghaj. Továrna by měla být schopna ročně vyrobit až 10 000 Superchargerů ročně. Teď vás možná zaskočíme, ale nová továrna na výrobu Superchargerů by měla být v provozu již v únoru příštího roku.

S rostoucím počtem vozidel je výstavba nabíjecích stanic důležitá. V současné době se na budování nabíjecích stanic v ČR zaměřili i hlavní dodavatelé elektřiny ČEZ, Eon a PRE. Je důležité upozornit, že není nutné budovat pouze rychlonabíjecí stanice, ale je také důležité budovat i dobíjecí stanice, kteří mají pomalé nabíjecí, což se hodí například na sídlištích či v nákupních střediskách .

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *