Tesla v Austrálii vrací zákazníkům peníze. Proč?

Tesla vyplatí australským zákazníků částečnou náhradu z nákupní ceny svých vozidel částečně kvůli nedávným úpravám cen vozů Tesla a zpožděním při přepravě v přístavu Botanika. Vrácení peněz by mohlo jít dlouhou cestu směrem k úsilí Tesly o vybudování loajální zákaznické základny v Austrálii, což je klíčový trh pro energetickou divizi automobilky.


Zákazníci Tesly  z Austrálie, kteří si objednali Model 3, tak před nedávnem obdrželi zprávu od Tesly, kde je Tesla informovala o částečném vrácení peněz. Vrácení peněz by mělo pokrývat rozdíl mezi předchozí cenou Modelu 3 a aktualizovanou cenou čistě elektrického sedanu, která byla představena v říjnu.

Uprostřed návalu cenových úprav Tesly minulý měsíc automobilka snížila základní cenu Modelu 3 v Austrálii z 73 900 AU na 66 900 AU. O vrácení peněž informoval jeden ze zákazníků, který si také v Austrálii přeobjednal svůj Model 3. Před nedávnem mu přišla SMS od Tesly, kde Tesla informoval o vrácení peněz. „Ano, vrátíme rozdíl nákladů na vozidlo,“ údajně poznamenal Tesla.

Je zajímavé, že u některých zákazníků Modelu 3 může být vrácení vyšší, protože u nových vozidel již nemusí být uplatňována daň. To by mohlo vést k tomu, že někteří zákazníci obdrží refundaci přibližně 8700 dolarů.

Zákazníci dostanou od Tesly ještě jedno překvapení

Kromě vrácení peněz dodává Tesla svým australským zákazníků novou verzi Modelu 3 určenou pro rok 2021. Tato verze obsahuje tepelné čerpadlo, dvojitá okna, zcela novu středovou konzoli, elektricky výklopný kufr a řadu dalších vylepšení, o který jsme vás již informovali. Novou verzi Modelu 3 nyní Tesla vyrábí v továrně Fremont, ale vypadá to, že jí pomalu začíná vyrábět i v Giga Šanghaj.

Modely 3 budou australským zákazníkům dodávány až o dva měsíce později než bylo původně v plánu. Je možné, že právě toto pomůže Tesle splnit svůj cíl, který si na konci letošního roku stanovila. Tesla chce za letošního rok dodat 500 tisíc vozů Tesla, zatím to vypadá, že se jí to povede.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *