Tesla uzavírá partnerství s Hondou

Americká automobilka Tesla a Honda potvrdily, že uzavírají partnerství, aby spojily své prodeje v Evropě a vyhnuly se pokutám za emise, kvůli nedostatku elektrických vozidel, jelikož Evropa zavedla nové předpisy.


Každá automobilka, která chce své vozy prodávat v Evropě, tak musí prodat nyní více elektromobilů, aby snížila své průměrné emise a vyhnula se vysokým pokutám od EU. Automobilky, které zaostávají ve výrobě elektromobilů, tak mohou spojit síly s výrobci elektromobil, aby společně překonali emisní požadavky a vyhnuly se pokutám.

FCA uzavřela dohodu v loňském roce s Teslou zaplacením 2 miliard dolarů, aby společně prodávaly elektromobily na evropském trhu.

Nyní se k Tesle připojila i známá automobilka Honda:

 „Společnost Honda Motor Co. se připojila ke společnosti Fiat Chrysler Automobiles NV při sdružování svého vozového parku se společností Tesla Inc., aby splnila přísnější evropské emisní normy pro osobní automobily v tomto roce.“

Zatím nebylo zveřejněno, kolik Honda zaplatila Tesla za spolupraci, ale určitě méně než by jí stály emisní pokuty. Automobilka Honda má v současné době na trhu nový elektromobil Honda E, který je k dispozici pouze v Evropě. Honda E je především elektromobil určený do města, jelikož má krátký dojezd.

Prodej regulačních kreditů je v současné době důležitou součástí podnikání automobilky Tesla. V minulém čtvrtletí přispělo na příjmy Tesly přibližně 400 milionů dolarů. Tesla není jediným výrobcem automobilů, který těží z nových předpisů v Evropě. Společnost Volvo nedávno oznámila, že vyhoví normám EU a uzavřela dohodu s Fordem, aby spojila prodej v Evropě za nezveřejněnou částku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *