Tesla uvedla do provozu svůj obří lis

Automobilka Tesla oznámila, že nyní uvedla do provozu největší lis na světě, který si nechala namontovat do své továrny Fremont.


Jak jsme vás již dříve informovali, tak se Tesla u Modelu Y rozhodla využít nejmodernější technologii, čímž je schopna celou výrobu urychlit a dokonce zvýšit samotnou kvalitu Modelu Y. Možná jste si již z některých našich článků povšimli, že Tesla zakoupila největší lis na světě, který si nechala namontovat do továrny. Měla k tomu, ale dobrý důvod.

Zadní část Modelu 3 se skládá ze 70 různých dílů, které jsou vyrobeny pomocí vstřikolisu. Výroba 70 dílů zabere Tesle mnohem větší čas než výroba pouze jednoho. A právě čas hraje ve výrobě vozů důležitou roli, jelikož s lepší technologií je schopna daná automobilka urychlit proces výroby a většinou i zvýšit kvalitu.

Zdroj: Tesla.com

Právě na urychlení výroby a zvýšení kvality se zaměřila Tesla při výrobě Modelu Y. Zadní část Modelu Y tvoří pouze jedná část, kterou Tesla mohla vyrobit, právě díky ohromnému vstřikolisu, který má ve své továrně Fremont. Výroba jedné části zabere Tesle mnohem mně času, než výroba 70 různých dílů.

Samotný nápad Tesly vyrobit zadní část pouze z jednoho dílů pochválil i automobilový odborník Sandy Munro, který se v době pandemie zaměřil na Model Y, který do detailu na svém YouTube kanále rozebral.

Kromě výroby zadní části z jednoho dílů plánuje Tesla dle slov generálního ředitele Elona Muska vyrábět i některé jiné části pouze z jednoho kusu, čímž rapidně sníží dobu výroby. Uvidíme, zda se slova Muska vyplní a Tesla bude doopravdy vyrábět i jiné části svých vozů pouze z jednoho dílu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *