Tesla uvádí na trh model S / X s „Long Range Plus“, který má dosáhnout dojezdu 610 / 560 Km!

Společnost Tesla aktualizovala své nabídky modelů S a X. Auta nyní mají vypsaný rozsah 610 a 560 Km, z předchozích 600 a 530 km. Model S Long Range Plus navíc přichází standardně s novými 19 “tempestovými koly. Model X si zachovává stejný rozměr kol 20 / 22 jako před aktualizací.


Velká aktualizace hnacího ústrojí je naplánována letos a měla by se zvýšit kapacita baterie. Tesla to nazývá the “Plaid” powertrain poctou filmu spaceballs. Vypadá to však, že to tak není, protože čísla výkonu se u obou modelů nemění. Není jasné, zda aktualizace zahrnuje nějaké hardwarové změny nebo je výsledkem většího vyladění softwaru a vzorců účinnosti. Tesla naposledy aktualizoval řadu modelů S a X loni v dubnu poté, co provedl některé změny hnacího ústrojí. To mělo za následek více než 10% zlepšení rozsahu (později čísla mírně korigovaly a přidaly další 3 míle). Rovněž nedošlo k žádné změně v sazbách nabíjení, přičemž obě auta jsou stále schopna dosáhnout maximální rychlosti nabíjení 200 kW. Nová 19 “kola mohou mít aerodynamický přínos ve srovnání s předchozími modely kol. Dočasná kola jsou „plošší“ než předchozí výběr kol, a proto by mohla být pro aerodynamiku o něco lepší. Vypadá to, že označení „Plus“ není přece jenom nic nového.

Generální ředitel Tesla Elon Musk dnes večer řekl:

„Všechny vozy S / X vyrobené v posledních měsících v sobě mají výše uvedený rozsah EPA. Brzy bude bezplatně odemčen aktualizací softwaru.“

Tesla také zvažuje přidání nových kol, protože více aerodynamických kol (jako základní kola modelu 3) nebo pneumatik s nižším valivým odporem by mohlo posunout čísla doletu nad 400 mil.

 

Váš tým 

Zdroj www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *