Tesla usiluje o desetiprocentní podíl ve společnosti LG Chem

Dle nových zpráv z Jižní Koreji se zdá, že se Tesla usilovně snaží získat podíl ve společnosti LG Energy Solution, kterou společnost LG Chem brzy oddělí. Cílem této iniciativy je zajistit stabilní dodávku baterií pro americkou automobilku a její budoucí projekty.


V současné době se americká automobilka Tesla snaží získat až 10% podílu LG Energy Solution. Tento krok by mohl automobilce Tesla zajistit si stabilnější dodávky baterií, což je velmi klíčové pro zrychlení výroby vozů Tesla a zvýšení výroby bateriových uložišť od této automobilky.

Dle neznámého zdroje, který se zajímá o tento případ, kdy Tesla chce koupit až 10% podíl LG Energy Solution uvedl, že Tesla má na získaní tohoto podílu jasnou strategii. Celý případ je velmi zajímavý, jelikož Tesla opravdu plánuje dodržet to, co řekla na akci Tesla Battery Day. Musk zde řek, že i přes vlastní výrobu bateriových článků si Tesla plánuje udržet své bateriové partnery.

„Je poměrně brzo na to zjistit, zda má Tesla skutečný plán na získání podílu ve společnosti LG Energy Solution.“ Ale vzhledem k rostoucím pokusům Tesly o snižování nákladů a snahy o výrobu baterií má smysl, že by Tesla prozkoumala příležitost ke koupi podílu v LG Energy Solution, “poznamenal neznámý zdroj.

Společnost LG Energy Solution je v současné době významným partner pro dodávání baterií do vozů Tesla. Společnost se dokonce rozhodla, že výrobu baterií vyčlení, jelikož je na to nyní ten správný čas. Navíc si výrobou baterií pro známou americkou automobilku Tesla přijde na pěkný čtvrtletí zisk.

Tesla v současné době udržuje partnerství se společností Panasonic, která v Giga Nevada vyrábí články 2170, které jsou určeny do Modelu 3 a Y. V Číně pro Teslu vyrábí baterie společnost CATL a LG Chem. Nebylo by tedy vůbec zvláštní, když by Tesla opravdu získala podíl ve společnosti LG Chem.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *