Tesla usilovně rozšiřuje Giga Šanghaj

Gigafactory Šanghaj by v letošním roce mohla být esem americké automobilky Tesla, jelikož její výroba Modelu 3 a Modelu Y je neskutečná. Právě Giga Šanghaj nemá ještě finální podobu, jelikož jí chybí hlavní rozšíření, které brzy přijde.


Giga Šanghaj americké automobilky Tesla v současné době vyrábí vozidla Tesla rychlost až 450 tisíc vozidel ročně. Roční výroba právě této Gigafactory je opravdu neskutečná, jelikož je teprve ve druhém roce svého fungování a je na začátku výroby Modelu Y.

Ovšem Tesla musí zvětšit celou Gigafactory, jelikož zde ještě každým měsícem plánuje začít výrobu dostupného elektromobilu, který bude stát 25 tisíc dolarů. A právě na rozšíření Gigafactory Šanghaj již Tesla začala pracovat. Práce začali jižně od hlavní části Gigafactory.

Rozšíření bude opravdu veliké

Donedávna nebylo známe, která společnost pozemky koupila a nyní je připravuje pro výstavbu. Nakonec se ukázalo, že jediný možný kupec byla americká automobilka Tesla. Nový pozemek má rozlohu 460 000 metrů čtverečních. Má tedy menší rozlohu než současný pozemek, na které stojí hlavní budova celé Gigafactory Šanghaj.

Dle čísel a spokojenosti zákazníků to vypadá, že Tesla s Modelem 3 a Modelem Y v Číně prorazila. V současné době se s těmito vozy snaží konkurovat čínským elektromobilům a vozům na spalovací pohon. Do pár měsíců plánuje rozsekat celý čínský trh s elektromobily, jelikož plánuje vydat dostupný elektromobil s cenou okolo 25 tisíců dolarů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *