Tesla upravuje dohodu s Panasonicem

Automobilka Tesla uzavřela novou tříletou smlouvu se společností Panasonic na dodávku baterií pro vozy Tesla.


Růst Gigafactory 1 v Nevadě byl veliký a továrna se rychle stala největší továrnou na Li-on baterie na světě. Ale v loňském roce Tesla uvedla, že výroba bateriových článku omezuje výrobu Modelu 3. Společnost Panasonic zprvu investovala 1,6 miliardy dolarů do továrny, aby dosáhla výroby bateriových článků 35 GWh.

Společnost měla problém dosáhnout svého cíle výroby a podle posledních zpráv nemá Tesla a Panasonic moc dobré vztahy, zatímco Tesla pracuje na výrobě vlastníc bateriových článků. Panasonic měl pokračovat v růstu továrny, která podle informací měla vyrábět až 105 GWh a 150 GWh baterií, čímž by Panasonic udržel tempo s Teslou.

Vzhledem k tomu, že Tesla oznámila, že postupuje k výrobě vlastních bateriových článků, tak Panasonic své plány raději odložil.

Tesla nyní oznamuje obnovení obchodu s Panasonicem:

Společnost Tesla, Inc. a společnost Tesla Motors Netherlands BV (společně „Tesla“) a Panasonic Corporation a Panasonic Corporation v Severní Americe (dále jen „Panasonic“) dne 10. června 2020 uzavřely změnu a přepracování („VOP 2020“ ) Všeobecných podmínek uzavřených mezi společnostmi Tesla a Panasonic dne 1. října 2014, ve znění pozdějších předpisů, které upravují určité dohody společnosti Panasonic o výrobě lithium-iontových bateriových článků pro společnost Tesla ve společnosti Gigafactory Nevada. VOP 2020, mimo jiné, upravuje dobu, která vyprší 10 let poté, co společnost Panasonic dosáhne určitých výrobních milníků.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *