Tesla umožňuje nové využití postranních kamer

Automobilka Tesla plánuje využití postranních kamer Autopilota, aby mohla zobrazit slepá místa v zatáčkách a kritických místech na vozovce, které často řidiči dělají problém. Dále využití postranních kamer plánuje i při změně jízdního pruhu, kdy může řidič na obrazovce přehledně vidět vše, co se děje kolem vozidla.


Minulý měsíc představila automobilka Tesla novou softwarovou aktualizaci, která umožňuje využití záběrů postranních kamer i pro jinou potřebu než jenom pro Autopilota.

Tesla k nové aktualizaci napsala:

Nyní můžete mít dokonalý přehled kolem vozidla díky postranním kamerám. Ty jsme Vám umožnili používat proto, abyste nad vozidle měli větší přehled a kontrolu.

Možnost použití bočních kamer byla mezi majiteli vozů Tesla velmi žádaná a Tesla jim vyšla vstříc. Tesla zatím implementoval možnost využití postranních kamer při parkováni, přesněji při couvání. Využití postranních kamer při couvání je velmi dobrý nápad, jelikož se často stávalo, že si někdo u své Tesly poškodil disky kol či odřel prahy například o obrubník či výstupek na parkovišti.

Nyní se generální ředitel Elon Musk rozhodl využít postranní kamery i v zatáčkách. Musk uvedl, že Tesla nyní plánuje využít postranní kamery v té době, pokud senzory zaznamenají zatočení v zatáčkách. Kamery budou využívaný i v případě, kdy řidič stiskne páčku s „bliknou“ doprava či doleva. To software zaregistruje a umožní řidiči bezpečně odbočit či změnit jízdní pruh.

Jak to doopravdy je?

Nejspíše již víte, že Musk plánuje vlastní autonomní flotilu. Využití většiny kamer kolem vozidla je možné dokázat, že vozy Tesla k autonomní flotile potřebují pouze softwarové vylepšení nikoliv přidání více kamer či upravení exteriéru. Již brzy se díky nejnovějším aktualizacím dočkáme přehledu kolem celého vozu na displeji mezi řidičem a spolujezdcem.

Využití bočních kamer by pro Teslu mohla znamenat i krok k využití zrcátek pomocí kamer a displeje. Vozy Tesla jsou jedni z mála nových vozů, které využívají klasická zrcátka. U Cybertrucku, který Tesla v loňském roce představila, ale již klasická zrcátka nenajdeme, jelikož je nahradili kamery na bocích a displej uvnitř vozu. V Evropě je využití kamer místo běžných zrcátek naprosto legální a v dnešní době toto řešení najdeme například u automobilky Audi či Honda.

Tesla chtěla běžná zrcátka ze svých vozů vyřadit již dávno, ale americké zákonu využití kamer místo zrcátek nepovolují, proto v Tesla rychle tento vývoj opustila. Zákon v USA by se, ale měl brzy změnit, proto Tesla nejspíše obnovila znovu vývoj kamer místo běžných zrcátek.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *