Tesla umožnila majitelům získavat data ze svých vozů

Americká automobilka Tesla nyní usnadnila majitelům elektromobilů přístup k datům z jejich vozidla. To bylo do teď umožněno díky společnosti Event Data Recorder (EDR) Resources, která poskytuje majitelům software a hardware, které potřebují k získání příslušných informací z jejich elektromobilů.


Současná řada vozidel Tesla je vybavena speciálním jednotkou, která zaznamenává data týkající se dynamiky vozidla a bezpečnostních systémů v případě nehody nebo podobné situace. Tyto údaje se poté uloží do řídicího modulu vozidla. Data z těchto událostí poskytují pozoruhodný stupeň jasnosti za incidenty, které se stávají na silnici, což by mohlo pomoci vlastníkům a dalším zúčastněným stranám lépe porozumět okolnostem, které vedly k havárii.

Tesla nyní poskytuje bezplatný veřejně dostupný software, který lze použít k přístupu a načtení dat EDR vozidla. Automobilka Tesla také poskytla specializovanou online službu, která bezplatně generuje zprávu EDR ve formátu PDF. Stahování skutečného programu načítání EDR a generování zprávy z údajů o vozidle lze provést prostřednictvím oficiální stránky zdrojů EDR americké automobilky Tesla.

Ovšem nebude to úplně zadarmo

Tesla také vytvořila průvodce vyhledáváním některých svých vozidel, jako jsou Model S, Model X, Model 3 a Model Y. Původní Tesla Roadster, který byl vyroben v letech 2008 až 2012, není v seznamu zahrnut, protože je vybaven RCM, ale ne EDR.

Je třeba poznamenat, že majitelé, kteří chtějí využívat nejnovější online nástroj automobilky Tesla, budou muset získat nějaký hardware, včetně PCAN-USB a další kabely. Hardwarovou sadu Tesla EDR Retrieval, která obsahuje originální kabely kompatibilní s vozidly. Její cena je v přepočtu 30 tisíc korun.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *