Tesla ukončila výrobu Modelu 3 ve verzi Standard Range

Americká automobilka Tesla dle nových zpráv přestala prodávat Model 3 ve verzi Standard Range, který nabízela za 35 00 dolarů. Na jedno nabití tato verze Modelu 3 ujela 355 kilometrů, ale bohužel se stala nedostupnou verzi, jelikož Tesla se rozhodla změřit na výrobu Modelu 3 pro rok 2021. Nová verze Modelu 3 zahrnuje dvojitá okna, vyšší dojezd či zcela novou středovou konzoli.


Informace o ukončení prodejů Modelu 3 ve verzi Standard Range sdělil zahraniční web Electrek.co. Tesla dle všeho měla zaměstnancům říci, že již není možné přijímat nové objednávky na Model 3 ve verzi Standard Range. Možnost obnovení výroby Modelu 3 ve verzi Standard Range je málo pravděpodobná. Zaměstnanci Tesly budou i nadále moci prodávat softwarově omezené jednotky Model 3 Standard Range Plus, ale pouze pro inventární vozidla, která byla vyrobena před uvedením „obnovovacích“ automobilů.

Model 3 určený pro rok 2021 ve verzi Standard Range ujede na jedno nabití 423 kilometrů a stojí 37 990 dolarů.

Proč Tesla ukončila výrobu Modelu 3 ve verzi Standard Range?

Tesla měla určitě pro ukončení výroby Modelu 3 ve verzi Standard Range určitý důvod, nejspíše se jedná o přeplnění kapacit ve všech továrnách. Automobilka che do konce letošního rok dodat 500 tisíc vozů Tesla. Musk řekl, že Tesla udělá maximum proto, aby cíl splnila, znamená to, že v tomto čtvrtletí musí dodat 180 tisíc vozů.

Varianta, jako je Model 3 ve verzi Standard Range, který vyžaduje, aby bylo vozidlo Standard Range Plus softwarově omezeno, může jednoduše skoncovat s zbytečnou váhou výrobních a dodávkových iniciativ společnosti Q4. Model Standard Range Model 3 koneckonců vyžaduje řadu dalších kroků v typicky bezproblémovém procesu objednávání Tesla, kdy si zákazníci objednají variantu Standard Range Plus a poté požádají o downgradaci vozidla později.

Zdá se však, že existuje docela dobrá šance, že Tesla bude v budoucnosti nadále snižovat cenu Modelu 3, možná dokonce dosáhne bodu, kdy se Standard Range Plus stane verzí 35 000 $. Řada vozidel Tesla, jako je Model S a Model X, stejně jako Model 3 Performance, koneckonců po letech zaznamenala výrazné snížení cen.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *