Tesla ukončí svou spolupráci s Panasonicem

Společnost Tesla a Panasonic ukončují svou výrobní dohodu na výrobu solárních článků v Giga New York v květnu, při čemž definitivní ukončení proběhne až v září letošního roku.


 Zatímco obě společnosti ukončí spolupráci ohledně výroby solárních článků, tak budou nadále pokračovat ve společné výrobě bateriových článků pro elektromobily Tesla. Partnerství mezi oběma společnostmi bylo oznámeno v roce 2016 a výroba solárních komponentů byla zahájena o rok později. 

Ukončení spolupráce s Panasonicem v oblasti solárních článků přichází několik týdnů po ohlášení partnerství s čínskou společností Contemporary Amperex Technology Co Ltd (CATL). 

Společnost Tesla zaměstná většinu ze 400 zaměstnanců společnosti Panasonic ve své Giga New York, kde má Tesla přibližně 1100 zaměstnanců. 

Je pravděpodobné, že ukončení celé spolupráce ohledně solárních článků se společností Panasonic vede k chystanému Battery Day v Giga New York, o kterém se Musk zmiňuje na svém Twitteru. Celá akce Battery day má být uskutečněna již v dubnu a uvidíme, zda přinese nějaký převrat v bateriovém a solárním průmyslu. 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *