Tesla ukázala video, ve kterém je vidět, jak se autopilot vyhýbá chodcům

Tesla vydala několik působivých videí o funkci nouzového brzdění poháněného Autopilotem, která pomáhá vyhnout se nepozorovaných chodců a předmětů na silnici. Ještě působivější může být to, že automobilka říká, že tohle se děje každý den.


O programu Tesla Autopilot se hodně mluví, ale jedním z nejméně hlášených aspektů poloautomatického systému asistence řidiče Tesly je to, že pohání řadu bezpečnostních prvků, které Tesla zahrnuje zdarma ve všech autech. Jednou z těchto funkcí je nouzové automatické brzdění. V loňském roce jsme v impozantních testech Euro NCAP viděli zastavení před chodcem poháněné autopilotem v impozantních testech Euro NCAP, ale nyní vidíme, že vystupují v reálných scénářích a vyhýbáme se potenciálně skutečně nebezpečným situacím.

Tesla nyní vydala několik příkladů svého systému právě včas, aby zachránila chodce.

Nová videa zveřejnil Andrej Karpathy, vedoucí AI společnosti Tesla, v nové prezentaci na Scaled Machine Learning Conference.
Konalo se na konci února, ale právě vyšlo video z prezentace (začátek, kdy ukazuje videa):

Ve třech příkladech videa můžete vidět chodce vycházející ze stran, mimo zorné pole a Tesla vozidla začnou brzdit právě včas.

Společnost Tesla je schopna zachytit a uložit tato videa díky integrované funkci TeslaCam dashcam.

Karpathy říká:

Toto auto možná ani nebylo v režimu autopilot, ale neustále sleduje prostředí kolem něho. Viděl, že před ním je osoba, a proto začal brzdit.

Inženýr dodal, že Tesla vidí mnoho z těchto událostí, kterým systém brání:

Vidí mnoho z nich – desítky až stovky z nich za den, kde se vlastně vyhýbá kolizi, a ne všechny z nich jsou skutečně pozitivní, ale dobrá část z nich je.

Ve zbývající části prezentace Karpathy vysvětluje, jak Tesla aplikuje strojové učení do svého systému, aby jej dostatečně vylepšil, aby vedl k plně svéprávnému systému.

 

Váš tým 

Zdroj www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *