Tesla udělala obří objednávku na tepelná čerpadla v Číně

Na začátku tohoto týdne jsme Vás informovali o tom, že Tesla chce zavést mnohá vylepšení Modelu 3 vyráběného v Číně. Nyní výrobce tepelných čerpadel obdržel objednávku na 450 000 tepelných čerpadel, které si objednala automobilka Tesla. Tyto tepelná čerpadla mají být určena pro Model 3, který Tesla vyrábí v Giga Šanghaj.


Výrobce tepelných čerpadel Aotecar zmínil, že americká automobilka si od nich objednala dvě masivní dodávky tepelných čerpadel Aotecar. Prví objednávka činila přibližně 450 000 kusů tepelných čerpadel ročně, které by měly být dodávány od srpna a další objednávka činila 200 000 kusů ročně  a společnost je automobilce začne dodávat od ledna příštího roku. Z těchto informací je jasné, že  tyto dvě obří objednávka vytvořila automobilka Tesla, která chce do Modelu 3 vyráběného v Číně implementovat právě již zmiňovaná tepelná čerpadla, které nyní najedeme v Modelu Y.

Jelikož společnost Aotecar začala tepelná čerpadla automobilce Tesla dodávat již v srpnu letošního roku, tak je velmi pravděpodobné, že Tesla již tyto tepelná čerpadla implementuje do svých Modelů 3 vyrobených v Giga Šanghaj.

Jelikož objednávka Tesly na tepelná čerpadla byla opravdu veliká, tak je dokonce možné, že Tesla se chystá Model 3 exportovat i do Asie a možná i do Evropy. Právě do Evropy by se měl Model 3 koncem letošního roku exportovat, především z důvodu nízké ceny a větší kvality než je Model 3 vyrobený v USA. Uvidíme zda Model 3 z Číny i v Evropě „levný“ a nepromítne se do jeho možná vysoká cena doprava.

Objednávku na 200 000 tepelných čerpadel společnost Aotecar nevysvětlila, ale očekává se, že tyto tepelná čerpadla Tesla použije do Modelu Y, který v Číně začíná vyrábět. S implementací tepelných čerpadel do Modelu 3 a do Modelu Y by mohla společnost Aotecar získat stálého zákazníka, pokud by si Tesla nechtěla v budoucna vyrábět tepelná čerpadla sama.

 

Váš tým 

Zdro www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *