Tesla tvoří 25% prodeje elektromobilů v Číně

Tesla v Číně dosáhla v březnu rekordního maxima navzdory pandemii koronavirusu a během tohoto období představovala 25% z prodeje elektromobilů v Číně.


Minulý týden automobilka Tesla oznámila, že Q1 2020 dodala více než 88 000 vozů, což vedlo k jejímu nejlepšímu prvnímu čtvrtletí v historii. Vzhledem k tomu, že po celém světě v momentální době probíhají opatření pro viru COVID-19 a Tesla musela zastavit výrobu v některých svých továrnách, tak naplnila Tesla všechny svá očekáváni a ukázala, že jí nic nezastaví.

Čínská asociace osobních automobilů (CPCA) včera oznámila, že automobilka Tesla v březnu v Číně dodala 10 160 elektromobilů, což je její nejlepší výsledek za jediný měsíc v historii.

Je vcelku pozoruhodné, že automobilka Tesla osáhla, tak dobrých výsledků za měsíc, když celkový prodej aut na světě klesl o 40%.

Tesla se i přes pandemii snaží zákazníkům dodávat jejich objednaná auta. Tesla pro bezpečný odběr vozů z jejich showrooomů zavedla bezkontaktní dodávky. Při bezkontaktních dodávkách na nic zákazník nemusí šahat, jeho nové auto si na parkovišti najde pomocí aplikace TESLA. V autě najde přiložené dokumenty, které vyplní a při odjezdu je odevzdá na předem stanovené místo.

CPCA věří, že trh s auty začne růst v dubnu, kdy se země začne zotavovat z pandemie a zruší některá omezení.

 

Váš tým 

Zdroj www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *