Tesla trhá rekordy ve výrobě Modelu 3 v Giga Šanghaj!

Automobilka Tesla nejspíše překročí plánovanou výrobní kapacitu Modelu 3 v Giga Šanghaj, přičemž výroba Modelu Y začne dříve, než bylo plánováno.


Když automobilka Tesla oznámila své plány ohledně Giga Šanghaj, tak se Tesla zaměřila na první fázi výroby a to vyrábět 150 000 Modelů 3 ročně.

Automobilka Tesla oznámila během výsledků meetingu za Q1 2020 svůj plán, ve kterém chce dosáhnout v polovině letošního roku výroby až 4000 vozidel týdně.

Tao Lin je více prezident automobilky Tesla pro čínský trh. Ten řekl v rozhovoru s Xinhua:

Tesla Shanghai Gigafactory je také jedním z prvních závodů na výrobu automobilů v Číně, kde lze obnovit výrobu. Tao Lin uvedl, že továrna v současné době hladce vyrábí, a očekává se, že v červnu tohoto roku bude dosaženo cíle 4 000 vozidel týdně.

Když by se Tesle její plán povedlo realizovat, tak by to vedlo k tomu, že by vyráběla 4000 vozidel týdně, tedy 200 000 vozidel ročně. Manažer Tesly kromě informací o výrobě Modelu 3 odpověděl i na otázky týkající se Modelu Y, který se má v Giga Šanghaj.

Manažer Tesly také vrhl nějaké světlo na plánovanou časovou osu, aby přinesl model Y do Číny.

Tesla v současné době pracuje na zlepšení výroby v Giga Šanghaj a také staví druhou fázi Giga Šanghaj, jak jsme již informovali v předchozích článkách. Tesla zvolila pro čínský trh zcela odlišnou strategii než pro ten americký. Na americkém trhu začala Model Y prodávat ještě dříve, než ho začala vyrábět, jelikož je na Model Y hodně předobjednávek, tak Tesla nestíhá Model Y ve své továrně Fremont vyrábět.

My se Modelu Y v Evropě dočkáme v roce 2021 až Tesla dostaví Giga Berlín.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *