Tesla trhá rekordy i v Číně

Rozšíření Giga Šanghaj se automobilce Tesla náramně vyplácí, jelikož nyní svými prodeji zaujímá větší část čínského trhu z EV.


Pro čínský trh bylo pro automobilový průmysl druhé čtvrtletí velmi kritické, ale zdá se, že Tesla významný pokles nezaznamenala. Při pandemii byla Tesla nucena zavřít továrnu Fremont, kvůli pandemii a spoléhala se pouze na Giga Šanghaj, která po menší odstávce vyráběla.

Automobilka Tesla dodala v dubnu a v květnu letošního roku 3635 elektromobilů, které byly vyrobeny v Giga Šanghaj. Prodej Modelu 3 vzrostl na rekordních 11095 vozidel. I přes pandemii, která zasáhla většinu firem se zdá, že o elektromobily je v Číně velký zájem a poptávka stále roste, což je dobře, jelikož Tesla rozšiřuje svojí Gigafactory v Šanghaji.

V červnu se automobilce Tesla podařilo dodat přibližně 15000 Modelů 3. Celkově se Tesle podařilo zaujmout 23 % z celkového prodeje elektromobilů v Číně. Přičemž ve druhém čtvrtletí letošního roku dodala Tesla přes 30000 vozidel, což znamená, že čínský trh tvoří pro Tesla zhruba jednu třetinu dodaných vozů za druhé čtvrtletí.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *