Tesla testuje své vozy v podzemním tunelu v Las Vegas

Tesla začíná testovat své vozy v tunelovém komplexu od The Boring Company, který se nachází v Las Vegas. Dle nových informací to vypadá, že již brzy začne jeho provoz.


Začátkem letošního roku společnost The Boring Company dokončila ražbu obou tunelů, které společně tvoří tunelový komplex v podzemí Las Vegas. V současné době zde Tesla testuje své vozy, aby byl tunelový komplex připravený na normální provoz. Provoz tunelového komplexu by měl nyní být spuštěn do několika měsíců.

Společnost The Boring Company potvrdila, že v tunelech budou jezdit vozy Tesla, což není divné, jelikož společnost The Boring Company je prakticky dceřinou společností Tesly.

Automobilka Tesla nyní v tunelovém komplexu testuje Model X a Model 3. V budoucnu by v tunelovém komplexu mohl jezdit minibus od této automobilky, jelikož před pár dny Musk zveřejnil příspěvek právě o minibusu, který následně smazal. Chtěl tím něco naznačit?

Tesla bude nejspíše bude muset vyvinout i vlastní autonomní software, aby se vozy v tunelovém komplexu pohybovaly hladce a především bezpečně.

Vozy se budou moci v tunelech pohybovat maximální rychlostí až 155 MPH. Tunelový komplex je dlouhý 1200 metrů a urychlí dopravu v celém městě. Cílem celého projektu je v budoucnu mít tunely snad pod celým městem Las Vegas. Tunelová doprava je v budoucnu ve velkých městech nezbytná, jelikož je v dnešní době většina měst ucpaných a projetí městem v některých denních dobách je prakticky nemožné.

The Boring Company chce již brzy začít kopat tunelovou smyčku, která má být uvedena v rámci akce CES 2021. Vrtací stroje jsou již na místě k dispozici, což naznačuje brzkému začátku kopání.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *