Tesla testuje Model S Plaid na sněhu

Před nedávnem nám americká automobilky Tesla odhalila svojí nejnovější verzi Modelu S. Jedná se o Model S Plaid. Právě tento Model se zapsal do historie této automobilky svým zrychlením. Na rozdíl od klasického Modelu S má zcela nový interiér, karosérii a mnoho dalších vylepšení. Nyní se Tesla tento elektromobil určený především na okruh rozhodla vzít i na sníh.


Nadšenci Tesly před pár dny spatřili Model S Plaid ve státě Ohio. Ihned po zveřejnění této informace si jiní nadšenci Tesly začali klást otázku, proč by Tesla tahala svůj Model S Plaid do Ohia, když ho může testovat ve slunné Kalifornii. Do sněžných podmínek se Tesla již v minulosti vypravila se svým Modelem S či s elektrickým tahačem Semi.

Model S Plaid je jiný než například Model Y či elektrický tahač Semi. Právě Model S je možná nejoblíbenějším vozem generálního ředitel Elona Muska, který si ho sám vybral pro denní používání při cestě do práce. Model S nyní zažil po několika letech znovuzrození. Dostal kompletní přeměnu karosérii i interiéru.

Model S je naprostou jedničkou

Víme, že Model S byl jedním z nejrychlejších, nejsportovnějších a pro některé nejlépe vypadajícím elektromobilem. S dojezdem přes 643 kilometrů ve variantě Long Range a zrychlením z 0 na 100 km/h za 1,9 sekundy. Model S je dle našeho názoru ideálním autem na okruh. To, že je Model S určený na okruh potvrdila Tesla verzí Plaid+, která disponuje nejlepšími specifikacemi. Právě Model S Plaid+ je zároveň nejrychlejší Tesla současnosti.

Nyní se nám Tesla nejspíše rozhodla ukázat, že Model S není schopný trhat pouze asfalt, ale i sníh. Proto se s Modelem S Plaid vypravila do státu Ohio, kde ho nyní testuje na sněhu a ledu. Doufejme, že z celých testů pořídí i video nebo vydá oficiální prohlášení.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.