Tesla testuje Model S 2021 s klasickým volantem

Jeden z nadšenců Tesly spatřil nový Model S pro rok 2021 s normálním volantem, nikoliv s volantem typu „yoke“. Zatím to vypadá, že Tesla bude nejprve vyrábět Model S pro rok 2021 s klasický volantem. To by mohlo odradit některé potencionální zákazníky.


Minulý měsíc nám americká automobilka Tesla oficiálně odhalila nový Model S a X pro rok 2021. Tesla zde zcela vyměnila hnací ústrojí a vytvořila zcela nový interiér. Největší změnu, kterou v interiéru najdeme je nový volant „yoke“. Tento volant možná znáte ze závodních vozů či z volantů k herním konzolím. Tento volant je natolik neobvyklý, že ihned od oficiálního představení se nemluvilo o ničem jiném.

Nový volant by navíc měl být lepší než klasický volant, který nalezneme v jiných vozech Tesla. Volant typu „yoke“ by měl zlepšovat soustředění a především samotné řízení vozidla. Kromě toho kolem volantu již nenalezneme žádné páčky na blinkry či stěrače. Vše je nyní ve volantu.

Ani zde žádné páčky nenajdete

Aktivaci blinkrů či stěračů provedete pomocí síly stisknutí na volantu nebo na středovém displeji. Kromě toho si zde aktivujete rychlostní režimy, které také dříve byly zakomponovány v samostatné páčce u volantu.

Automobilka se rozhodla, že bude k Modelu S a k Modelu X pro rok 2021 zákazníkům nabízet i klasický volant. Ovšem ani u tohoto klasického volantu nenalezne páčky na blinkry, stěrače či rychlostní režimy.

Nyní v Toledu v Ohiu spatřil jeden z nadšenců Tesly Model S pro rok 2021 s klasickým volantem, který  ovšem nemá páčky. Vypadá to, že se pravděpodobně jednalo o testovací vozidlo. To z důvodu, že se pod kelímkem na pití nacházelo tlačítko „STOP“. První dodávky nového Modelu S a X pro rok 2021 se mají uskutečnit v nadcházejících týdnech.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *