Tesla testuje finální verzi Modelu Y v Giga Šanghaj

Americká automobilka Tesla v Giga Šanghaj nyní testuje Model Y, který zde vyrobila. Jeden z fanoušků této automobilky zdokumentoval test Modelu Y, který Tesla provádělo přímo v Giga Šanghaj.


Automobilka Tesla si na začátku tohoto měsíce podala žádost o sériovou výrobu Modelu Y v Číně, která jí byla obratem schválena. Nyní výrobní linka v Giga Šanghaj začíná produkovat Model Y.

První dodávky by se mohly uskutečnit ještě do konce letošního roku, popřípadě na začátku příštího roku. Model Y vyráběný v Giga Šanghaj by měl obsahovat bateriové články od společnosti LG Chem, která je předním dodavatelem bateriových článků v zemi.

Kromě Modelu Y vyrábí Tesla v Giga Šanghaj i Model 3, který je v Číně velmi populární. Aby zde Tesla mohla vyrábět Model Y, tak musela rozšířit svojí Giga Šanghaj a vybudovat Fázi 2. Tato Fáze je určená pouze pro výrobu Modelu Y. Navíc by Tesla tuto továrnu měla v nadcházejících měsících ještě více rozšiřovat, jelikož zde plánuje vyrábět i Superchargery, což jsou nabíjecí stanice od této automobilky.

Tesla v příštím roce plánuje v Giga Šanghaj vyrobit 550 000 vozů. Z toho plánuje vyrobit 300 tisíc Modelů 3 a 250 tisíc Modelů Y. Tento počet by mol sehrát velkou roli v milníku, který se Tesla již dlouho snaží překročit. Je velký naděje, že Tesla příští rok dodá přes 1 milion elektromobilů, přičemž Giga Šanghaj na tomto čísle bude mít veliký podíl.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *