Tesla staví Superchargerem s rekordním počtem stojanů

Jeden z fanoušků vozů Tesla si všimnul, že ve městě Firebaugh v Kalifornii roste obří Supercharger od Tesly. Vše samozřejmě nezapomněl zdokumentovat.


Dle fotografií, které nadšenec Tesly pořídl by se mělo jednat o Supercharger s rekordním počtem dobíjecích míst. Nyní největší Supercharger, který Tesla má 50 stojanů a nachází se v Číně. Ovšem nový Supercharger v Kalifornii by měl mít 56 stojanů, což by bylo nejvíce na světě. U nového Superchargeru bude i velmi bohatě vybaven. Najdeme zde restauraci či obchod a samozřejmě zde nebude chybět i Wi-Fi.

Automobilka Tesla v současné době má 17 467 nabíjecích stojanů, které dohromady vytváří 1971 Superchargerů po celém světě. V České republice Tesla provozu čtyři Superchargery. Konkrétně v Humpolci/Vystrkov, v Brně, v Olomouci a ve Vestci u Prahy. Tesla, ale v České republice chystá další dva Superchargery a to v Českých Budějovicích a u Ústní nad Labem.

Superchargery dělají automobilku Tesla jedinečnou, jelikož žádná jiná konkurenční automobilka nemá, tak velikou vlastní síť dobíjecích stanic. Majitelé vozů Tesla mohou na Superchargeru dobít doslova během pár minut a pokračovat v cestě. Navíc jsou již v dnešní době Superchargery všude po světě, až na východní Evropu, kde je Tesla teprve staví. Navíc je dobíjení na Superchargerech pro majitele straších vozů Tesla zdarma.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *