Tesla staví Supercharger z prefabrikovaných dílů

Americká automobilka Tesla se neustále zlepšuje. Ovšem nezlepšuje pouze výrobu a kvalitu svých vozů, ale také výstavbu samotných továren a nyní se zaměřil i na zlepšení výstavby Superchargerů. Ty nyní staví již z připravených částí, takže jí celá výstavba zabere mnohem méně času a je efektivnější.


Svůj nový postup výstavby Superchargerů ukázala americká automobilka v Utahu. Jednotlivé stojany si na dané místo Tesla přivezla na velké betonové desce, kterou následně za pomoci jeřábu usadila na místo a připojila ke každému stojanu kabel s elektřinou. Celá instalace byla velmi rychlá, jelikož Tesla nemusela nic betonovat, ale pouze vše usadila.

Někteří nadšenci Tesly si nejprve mysleli, že Tesla na místo přivezla svůj převozný Supercharger, který někdy můžeme potkat na vytížených místech zejména v období svátků a slavností.

Celý proces je opravdu jednoduchý 

Tesla celý Supercharger poskládala z „prefabrikovaných“ stojanů, které si předtím připravila ve své továrně. Všechny stojany jsou umístěny na velké betonové desce. Tuto desku Tesla následně na místo usadila za pomocí jeřábu, což byla otázka několika hodin. Díky nové technologii montáži Superchargerů je Tesla schopna stavět několik desítek Superchargerů týdně.

Automobilka Tesla se rozhodla „prefabrikované“ díly využít i v případě Giga Berlín .Tuto továrnu Tesla staví za rekordní čas. A právě, kvůli rychlé výstavbě se Tesla rozhodla zvolit „prefabrikované“ díly, které jednoduše skládá do sebe jako lego.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *