Tesla staví Giga Berlín neuvěřitelný tempem

První evropská Gigafactory se již pomalinku rýsuje. Začátek výrobu se již blíží, takže Tesla zvyšuje tempo výstavby, aby vše stihla. Nyní málem nové záběry z dronu, na kterých je vidět celý postup stavby samotné Gigafactory i okolních budov.


Dokončení Giga Berlín a následné spuštění výroby je pro celou Evropu velmi významná událost, jelikož s příchodem Giga Berlín přijde i Model Y na evropský trh. Právě Model Y je pro Teslu nyní hlavní tahounem, jako tomu bylo u Modelu 3.

Výroba v Giga Berlín by měla začít v červenci 2021, pokud půjde vše dle plánu bez zádrhelu. Tesla se momentálně snaží postavit samotnou Gigafactory, aby mohla, co nejdříve začít s montáží montážních linek.

Na nových záběrech z dronu si můžete povšimnout stavby samotné haly, kde budou umístěné výrobní linky, ale i dalších budov, které Tesla současně s halou staví. Je vidět, že Tesla ve stavbě Gigafactory udělala obrovský pokrok, jelikož nyní používá již prefabrikáty, což výrazně urychlí celý proces výstavby.

Nová Gigafactory by měla, kromě Modelu Y vyrábět i nové baterie. Právě baterie jsou pro Teslu velmi podstatnou věcí, jelikož nyní bere baterie od společnosti Panasonic, z čehož plyne, že se baterie dost prodraží než, kdyby by si je sama vyráběla. Snad se veškeré informace ohledně baterií dozvíme již v září na akci Tesla Battery Day.

 

Váš tým 

Zdroj  www.youtube.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *