Tesla stále posouvá hranice

Akcie americké automobilky Teska zaznamenaly letos stratosférický růst, přičemž výrobce elektrických automobilů má nyní tržní strop 590 miliard dolarů. Uprostřed tohoto obrovského růstu a jeho blížícího se zahrnutí do indexu S & P5 500 může být Tesla velmi dobře připravena stát se v příštím roce svého druhu makroekonomickým faktorem.


V nedávné zprávě jeden prestižní analytik uvedl, že je docela zřejmé, že výkon Tesly na akciovém trhu vynikl zejména v roce 2020. „Zvýšil se o + 704% a nyní je větší než dalších pět největších globálních automobilových společností dohromady , “Poznamenal Reid.

Reid chválil Teslu za letošní růst. Zdůraznil také, že vzhledem k jeho současné velikosti by výrobce elektromobilů mohl mít v roce 2021 velmi dobře významné účinky na akciový trh.

„V pozoruhodném roce 2020 může být Tesla jen tím nejpozoruhodnějším příběhem na trhu ze všech.“ Vzhledem k jeho obrovské velikosti a velikosti technologického sektoru budou jejich cesty v roce 2021 pravděpodobně velkým makroekonomickým faktorem trhů. Je možné, že investoři do všech tříd aktiv budou muset posoudit, zda jsou ocenění oprávněná a udržitelná,“ poznamenal stratég Deutsche Bank.

Masivní velikost automobilky Tesla dnes představuje obrovský důkaz vize generálního ředitele Elona Muska o budoucnosti poháněné udržitelnou energií. Nejlepší na tom je, že Tesla ještě neřekla své poslední slovo pro tento rok. Na konci letošního roku plánuje vydat plnou verzi Autopilota, kterou již někteří vyvolení testují.

Akcie Tesla vzrostly v úterý v závěrečný zvonek v roce 2020 o více než 656%. Pro srovnání, Dow Jones Industrial Average zatím letos získal 5,8% a index S&P 500 vzrostl o 14,4%. Naopak kompozitní index NASDAQ vykázal v roce 2020 působivý 40% nárůst.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *