Tesla stále nezískala povolení na továrnu na baterie v Německu

Americká automobilka Tesla dosud nepožádala o povolení k výstavbě továrny na baterie, která má být součástí komplexu Giga Berlín. Generální ředitel Elon Musk před nedávnem uvedl, že komplex Giga Berlín bude disponovat největší továrnou na baterie na světě.


Tesla plánuje v Giga Berlín vyrábět bateriové články 4680, které představila v rámci akce Tesla Battery Day. Jako první by tyto bateriové články měl obdržet Model Y, který vyjede již v červenci 2021 z Giga Berlín.

Zdá se, že výstavba Giga Berlín jde dle plánu a Tesla nezaznamenává žádné časové zdržení. Automobilka stále nemá schválenou výstavbu továrny na baterie od Brandenburské státní agentury pro životní prostředí. Agentura však schválila několik předčasných povolení, protože Tesla koupila pozemek v Grünheide.

Výroba baterií je pro Teslu nezbytná. Bez bateriových článků nemůže Tesla v Giga Berlín vyrábět vozy, jelikož vozy, které zde bude Tesla vyrábět budou mít upravenou strukturu baterií, čemuž budou přizpůsobeny i formy lisů. Bateriové články nejprve obdrží Model Y, který by měl mít větší dojezd než ten vyráběný v USA nebo v Giga Šanghaj. Musk při představení nových bateriových článků 4680 sdělil, že nové články způsobí revoluci ve výrobě elektromobilů a sníží i jejich cenu. V budoucnu by tyto články měly obdržet všechny vozy Tesla.

Kromě továrny na baterie bude Giga Berlín disponovat i moderní lakovnou a osmy obřími lisy. Vše přispěje k výrobě kvalitnějších vozů a Tesla se zbaví špatné pověsti o kvalitě vozů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *