Tesla stahuje přibližně 500 Modelů Y! Mají závažný problém

Americká automobilka Tesla musela stáhnout 437 Modelů Y od svých majitelů, jelikož tyto vozy mohou mít problém se šroubem u volantu.


Modely Y vyrobené během 2měsíčního období, ve kterém výrobní záznamy nemohou potvrdit, že přední horní ovládací rameno bylo řádně připevněno ke kloubu řízení. Data výroby jsou od 28. srpna 2020 do 6. listopadu 2020.

Je možné, že šrouby, které spojují přední horní příčné rameno s kloubem řízení, nebyly utaženy na doporučenou úroveň. To může způsobit oddělení horního ovládacího ramene od kloubu řízení, což může mít za následek „nadměrné negativní nebo pozitivní prohnutí a nepříznivý dopad na řízení“.

NHTSA uvádí, že si není vědoma žádných nehod, incidentů nebo zranění, ke kterým mohlo v důsledku stavu dojít. Organizace však uvedla, že možné oddělení obou částí vozidla by mohlo zvýšit pravděpodobnost nehody a že možná nebyla provedena nesprávná instalace a ruční kontroly, což mohlo přispět k problému.

Servisní centra Tesly budou o procesu opravy informováni a majitelé dotčených vozidel budou mít své vozidla za nedlouho spravená.

Automobilka Tesla původně představila Model Y v březnu 2020, kdy začaly první dodávky crossoveru. Od té doby bylo několik Modelů odvoláno kvůli výrobním chybám, to se děje u většiny automobilek. Obvykle jsou vyžadovány jednoduché opravy, takže není důvod k šíření paniky.

 

Váš tým 

Zdro www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *