Tesla stahuje americké zaměstnance pracující na Gigafactory Berlin kvůli obavám z coronaviru!

Tesla údajně stahuje své americké zaměstnance, kteří pracují na Gigafactory Berlin v Německu, kvůli obavám z coronaviru a nadcházejícímu zákazu cestování do Evropy, který připravil Donald Trump.


V loňském roce generální ředitel Elon Musk potvrdil, že společnost Tesla postaví Gigafactory 4 v „berlínské oblasti“. což z něj udělá „Gigafactory Berlin“. Projekt bude sedět na pozemku o rozloze 300 hektarů vedle průmyslového parku GVZ Berlin-Ost Freienbrink, který Tesla koupil za 40 milionů EUR. Musk řekl, že Tesla bude vyrábět baterie, pohonné jednotky a modelem Y“ v německém Gigafactory Berlin. Automobilka již zahájila náborové řízení továrny. Nyní zpráva z německého Automobilwoche uvádí, že Tesla vrací své americké zaměstnance zpět do USA (přeloženo z němčiny):

Nyní však výrobce automobilů na elektrický pohon v Kalifornii objednal svůj tým zpět do Spojených států.“ Asi 30 Američanů, kteří v současné době pracují v Berlíně, je podle informací od Automobilwoche na cestě zpět. To je velká část všech zaměstnanců. Důvod je šíření coronaviru v Německu.

Zpráva přichází poté, co prezident Trump ohlásil zákaz cestovat z Evropy do USA, který začíná v pátek – takže lidé mimo zemi se mohou vrátit jen pár dní. Publikace uvádí, že vytažení zaměstnanců pryč by mohlo ovlivnit časovou osu závodu:

To by mohlo mít důsledky pro zahájení výstavby plánované továrny Giga Berlin.

Tesla si klade za cíl zahájit výrobu v Gigafactory 4 v červenci 2021 a minulý měsíc zahájili proces odlesňování, aby zahájili výstavbu v březnu.

 

 

Váš tým 

Zdroj  Www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *