Tesla společně s Fastned otevírá nové rychlonabíjecí centrum v Německu

Automobilka Tesla a zahraniční společnost Fastned společně vytvořily nové největší rychlonabíjecí centrum v Německu, které má dokonce i skromnou kavárnu.


Fastned je holandská společnost, která v posledních několika letech rozšířila své působení na celý evropský trh. Tato společnost ve spolupráci s Fastned vytvořila největší rychlonabíjecí centrum na dobíjení elektromobilů, která neobsahuje pouze Superchargery, ale i rychlonabíjecí s konektorem CHAdeMO do svých stanicí.

V místě provozuje Tesla 20 Superchargerů a Fastned má 8 300 kW CCS nabíječek:

„Dnes společnost Fastned, Tesla a Seed & Greet otevírají Ladepark Kreuz Hilden, největší německé centrum rychlého nabíjení. Na místě najdete kavárnu. Několik stojanů Superchargerů a několik rychlodobíjecích stanic od společnosti Fastned. Na stanici Fastned lze nabíjet 8 automobilů současně s výkonem až 300 kW, což umožňuje elektromobilům dojet dojezd až 300 km za pouhých 15 minut. Stanice Fastned je poháněna energií ze slunce a větru, generovanou částečně velkou solární střechou stanice. Ladepark Kreuz Hilden je přímo u křižovatky mezi dálnicemi A3 a A46, poblíž německého Düsseldorfu“.

Nyní se na YouTube objevilo video, ve kterém autor prozkoumává celé rychlonabíjecí centrum v Německu. Za nás je celé video moc povedené a doporučujeme se na něj podívat, aby jste získali lepší představu, jak to tam celé vypadá.

Díky solárním panelům, které jsou umístěny na střeše celého rychlonabíjecího střediska připomíná spíše Supercharger Kettleman City. Celý projekt je velmi významný, jelikož Tesla po dlouhé době spojila své zkušenosti se společností třetí strany.

Uvidíme zda ještě někdy v budoucnu vyroste nějaká nové rychlonabíjecí centrum.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *