Tesla spojuje síly s dalšími 28 společnostmi. Cílem je urychlit nástup elektromobilů

Celkem 28 společností, které působí na trhu s elektromobilitou se rozhodlo spojit síly. Všechny společnosti stojí za vznikem asociace ZETA, Zero Emission Transportation Association. Asociace má za cíl prosadit nástup elektromobility od roku 2030.


Většina společností, které se zabývají elektromobilitou si myslí, že nástup elektromobility není dostatečně rychlý. Mezi společnosti, které si to myslí patří Tesla, Lucid, Rivan, ABB, Uber, Siemens a mnoho dalších. Právě proto vznikla asociace ZETA, která má za úkol zrychlit nástup elektromobility. Společnosti na to plánují využít svoje postavení a schopnosti.

ZETA má velké plány s USA

Cílem této asociace je zakázat od roku 2030 prodej vozů se spalovacím motorem v USA. O elektrifikaci se v současné době pokouší i Velká Británie. Důležité je podotknout, že pokud by se asociaci elektrifikace povedla, tak by jste si od roku 2030 nemohli v USA zakoupit žádné nové auto se spalovacím motorem. Elektrifikace by měla být natolik přísná, že by jste si nemohli koupit ani plug-in hybrid či normální hybrid. Budete si moci koupit vůz pouze s elektrickým pohonem.

Asociace chce nastavit nové emisní limity, které pomohou nejenom životnímu prostředí, ale i lidem. ZETA chce vytvořit i tisíce nových pracovních míst a zvýšit zisky spousty firem. Navíc by její krok mohl zlepšit klimatické podmínky, které v USA nejsou moc dobré, především ve velkých městech.

Možná jste zaznamenali, že před pár dny v USA proběhli volby, kdy si občané volili nového prezidenta. Zvítězil Joe Biden, který je velkým příznivcem elektromobilů a chce urychlit jejich nástup. Nový prezident USA chce celkově řešit otázky kolem klimatických změn a právě zákaz prodeje vozů ze spalovacím pohonem je možná hlavním bodem.  USA je velkým hráčem v boji ohledně klimatických podmínek. Možná jste nevěděli, že USA je největším znečišťovatelem a producente CO2 na celém světě, navíc neberme v potaz postavu většiny obyvatel. Samozřejmě nesmíme zapomenout na to, že USA je největším výrobce elektromobilů na světě, samozřejmě díky automobilce Tesla.

Do asociace ZETA patří celkem 28 společností.

Zdroj: Electrek.co

Cíle asociace ZETA

ZETA navrhuje zavést pobídky pro spotřebitele na nákup elektromobilu. Dále usiluje o vytvoření přísných emisních limitů, aby nástup elektromobilů v roce 2030 opravdu proběhl. Samozřejmě požaduje i velké investice na rozšíření infrastruktury dobíjecích stanic, aby mohli nové vozy bez problému nabíjet. Důležitá je také recyklace baterií a celých vozů. Asociace požaduje investice nejenom od státu, ale i od menších společností.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *