Tesla splňuje požadavky nouzového brždění v USA

Automobilka Tesla je v hodně věcech napřed na rozdíl od ostatních automobilek. Jednou z věcí je i nouzové brždění, které mají vozy Tesla na vysoké úrovní. Již teď splňuje požadavky nouzového brždění (AEB). Tesla je jediná automobilka, které splňuje všechny tyto parametry. Od roku 2022 bude nouzové brždění povinné u všech nových vozů.


Americká automobilka Tesla jde v mnoha případech velikým příkladem všem automobilkám. Nejenom, že se stará o životní prostředí, má dokonalého Autopilota, ale také nemá PR oddělení, které je nepotřebné. Právě již zmíněný Autopilot dělá z vozů Tesla jedny z nejbezpečnější vozidel na světě. Navíc se jedná o elektromobily, které mají baterii na podloze. To znamená, že vozy mají nízké těžišti, takže velmi dobře drží v zatáčkách. Kromě toho jsou vozy Tesla vyrobeny z velmi pevných a bezpečných materiálů. Kromě konstrukce, ale mají výborně vyvinutý software, který detekuje případné nehody a snaží se jim vyhnout.

Co je to nouzové brždění a jak to funguje?

Automatické brždění je asistenční systém, který se snaží detekovat potencionální nehodu skrze využití kamerového systému ve spolupráci s radarovými systémy. Počítač následně tyto data vyhodnotí a v případě potřeby zareaguje. Pokud počítač shledá chybu, tak začne automaticky nouzově brzdit, aby nehodě zabránil. Je možné, že se nehody vyhnete nebo narazíte pouze v nízké rychlosti do překážky.

Tato funkce má v USA dle Národní správy bezpečnosti silničního provozu od roku 2022 zachraňovat tisíce životů ročně na silnicích.

Co vše Tesla splňuje a kdo se za ní umístil?

Nedávno zveřejněná zpráva od Národní správy bezpečnosti silničního provozu (NHTSA) říká, že Tesla je jediná americká automobilka, která splňuje veškeré požadavky nouzového brždění. Všechny parametry splňuje Tesla s tříletým náskokem. Automobilka Tesla je do budoucna připravena snad ve všech směrech. Její vozy „nevytváří emise“, jsou velice bezpečné, obklopené kamerami a mají pokročilé autonomní řízení. Za pokročilou funkci autonomního řízení si musíte připlatit, ale jinak je vše v základní výbavě.

Tady jsme si pro vás připravil přehlednou tabulku, ve které najdete umístění jednotlivých americký automobilek. Na prvním místě je americká automobilka Tesla. Druhé místo obsadila známá automobilka Ford, který je v současné době připravena na 91%. Na třetím místě pak skončilo General Motors s výsledkem 47%. tato automobilka má před sebou ještě kus práce, ale stále má ještě dost času.

Zdroj: Electrek.co

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *