Tesla Solar Roof brzy příjde i na evropský trh

Automobilka Tesla se chystá rozšířit svůj produkt Solar Roof z USA do celého světa.


Tesla před nedávnem předložila před Evropský patentový úřad patent, který se týká právě Solar Roof. Patent, který Tesla předložila se jmenuje „Packaging for Solar Roof Tiles“. Tesla již totožný patent přeložila ve Spojených státech, ale nebyl zatím předložen Evropskému patentovému úřadu.

Zdá se, že Tesla plní to, co generální ředitel Elon Musk řekl. Musk totiž řekl, že koncem letošního roku bude Solar Roof dostupná po celém světě.

Tesla Solar Roof na střeše Giga New York týdně dosahuje výroby 4MW, což je v přepočtu 100 rodinných domů. Musk řekl, že Tesla nyní posiluje výrobu Solar Roof, aby byla připravena na vývoz Solar Roof do Evropy. Tesla čeká mnoho objednávek od evropských zákazníků, kteří se často ptají Muska, kdy přijde Tesla Solar Roof do Evropy.

Právě Tesla Solar Roof má hned několik výhod pro majitele. Solar Roof dokáže vyrábět nejenom elektrickou energii ze Slunce, ale na víc vypadá na střeše rodinného domu elegantně a skvěle chrání a izoluje před silným větrem či deštěm. Tesla Solar Roof má způsobit menší revoluci na trhu ze solárními panely, jelikož ty na střese nevypadají moc dobře, což odrazuje mnoho potencionálních zákazníků.

Elon Musk řekl, že Tesla Solar Roof je určena především pro lidi, kteří platí příliš mnoho peněz za elektřinu. Právě těm se vyplatí Solar Roof, která náklady na elektřiny sníží či Vám dokonce bude vydělávat.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

2 komentáře: „Tesla Solar Roof brzy příjde i na evropský trh

 • 28. 7. 2021 (12:56)
  Trvalý odkaz

  „Brzy přijde“, tohle prohlásil i Ježíš Kristus. Tento článek je rok starý a zdá se, že se mezitím noc nezměnilo.

  Reagovat
  • 30. 7. 2022 (13:32)
   Trvalý odkaz

   Rok a dva dny a já už si nepamatuji, že jsem to psal?! Nicméně brzy přijde stále platí a Tesla solar roofing nikde, nuže čekám dál.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *