Tesla snížila cenu Modelu Y vyrobeného v Giga Šanghaj

Americká automobilka konečně přestala dělat tajnosti ohledně Modelu Y. Nyní nám oznámila razantní snížení ceny. Tímto krokem vstupuje americká automobilka Tesla do války s konkurenčními automobilky z Číny.


Na Nový Rok se Tesla rozhodla přestat dělat tajnosti ohledně ceny Modelu Y. Snížení ceny, které nám Tesla oznámila byla za účelem zvýšení prodejů na čínském trhu. Právě v Číně se nachází několik automobilek, které vyrábějí také elektromobily, ale z mnohem nižší cenou. Tesla se rozhodla zareagovat a odhalila nám razantní snížení ceny Modelu Y, které by mělo v následujících měsících masivně zvýšit prodeje Modelu Y.

První zájemci se Modelu Y vyrobeného v Giga Šanghaj dočkají již tento měsíc, kdy Tesla začne dodávat první vyrobené kusy. My v Evropě se prvních dodávek Modelu Y dočkává v létě letošního roku, pokud výstavba Giga Berlín nebude mít zpoždění.

Jaká je cena Modelu Y v Číně?

Do teď stál Model Y v základní variantě Dual Motor AWD v Číně 488000 Juanů, což v přepočtu vychází na 1,6 milionu korun. Za nejsilnější variantu Modelu Y nebo-li Performance v Číně jste dříve zaplatili 535000 Juanů, což v přepočtu vychází na 1,76 milionu korun. Je pozoruhodné, že v Číně vyhází Model Y dráž ve všech verzí o přibližně 430 tisíc korun než v USA.

Zdroj: Tesla.com

Tesla se rozhodla snížit cenu Modelu Y, aby byla schopna konkurovat i čínským automobilkám, které vyrábějí elektromobily. Po snížení ceny vychází Model Y ve verzi Dual Motor AWD na 339900 Juanů, což v přepočtu vychází na 1,2 milionu korun. Varianta Performance vychází na 369900 Juanů, což v přepočtu vychází na 1,22 milionu korun.

Cena v budoucnu možná ještě klesne

Uvidíme, jaká bude cena Modelu Y a Modelu 3 v budoucnu. Generální ředitel Elon Musk totiž řekl, že dva chystané elektromobily, z nichž jeden bude určený pro evropský trh a druhý pro asijský nebudou levnější než Model 3. To je vcelku zajímavé, jelikož mají stát okolo 25000 dolarů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *