Tesla snížila cenu Modelu S o 3000 dolarů

Americká automobilka Tesla tento týden snížila cenu svého vlajkového sedanu, Modelu S. Cena za nejnižší verzi Modelu S začíná na hranici 71 990 dolarů.


Model S proslavil americkou automobilku Tesla. Stal se do nedávna i vlajkovou lodí této automobilky. Ovšem po vydání Modelu 3 a Modelu Y prodeje značně klesly a to i prodeje jeho většího sourozence, Modelu X.

Tesla v loňském čtvrtletí dodala 15 200 kusů Modelu S a Modelu X, což je pokles o zhruba 17 400 dodaných vozidel.

Automobilka se v současné době zaměřuje především na výrobu Modelu 3 a Modelu Y.  Ovšem Tesla stále vylepšuje Model S či Model X. Před nedávnem vydala i Model S Plaid, což je nejrychlejší varianta Modelu S. Právě Model S Plaid předhonil na okruhu Laguna Seca elektromobil Air od konkurenční automobilky Lucid Motors.

Nyní se Tesla po řadě vylepšení odhodlala ke snížení ceny Modelu S. Tesla snížila cenu Modelu S o 3000 dolarů.


Tesla Model S Long Range Plus: původní cena 74 990 dolarů, klesla  na nyní 71 990 dolarů

Tesla Model S Performance: původní cena 94 990 dolarů, klesla na nyní 91 990 dolarů


Automobilka Tesla v poslední době plní své cíle. Nejenom, že zvyšuje dojezd svých vozů, ale také snižuje ceny a dělá své vozy dostupnějšími. Tesla od začátku roku snížila cenu Modelu S, Modelu X a Modelu 3.

V květnu letošního roku Tesla již snížila cenu Modelu S Long Range Plus o 5 000 $. Tehdy byla cena za tuto verzi Modelu S 74 990 $. Tesla také nedávno snížila cenu Modelu Y, který byl uveden na trh teprve na začátku tohoto roku.

Uvidíme, kam snižování cen povede. Tesla chce vydat i dva nové vozy. Jeden vůz bude určený pouze pro asijský trh, a ten druhý pro evropský trh. Jejich cena by se měla pohybovat okolo 25 000 dolarů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *