Tesla snížila cenu Modelu 3 a Modelu Y

Tesla se rozhodla snížit cenu Modelu 3 a Modelu Y v základních variantách. Nyní Model 3 v základní verzi Standard Range Plus pořídíte za 36 990 dolarů, místo 37 990 dolarů. U Modelu Y se Tesla rozhodla cenovku základní verze snížit dokonce o 2000 dolarů.


Americká automobilka Tesla se v posledních měsících zaměřila především na snížení cen, aby své vozy mohla zpřístupnit více lidem. Nyní se Tesla rozhodla snížit cenu u základních variant Modelu 3 a Modelu Y. Cena dražších variant obou vozů zůstává stejná.

Snížení ceny u Modelu Y bylo veliké

Cenu Modelu Y v základní variantě Standart Range se Tesla rozhodla snížit o neuvěřitelné 2000 dolarů. To znamená, že nyní základní varianta Modelu Y stojí 39 990 dolarů. Stejně stojí i nový Volkswagen ID.4. Kromě toho na elektromobily nabízí vláda v USA dotaci ve výši 7000 dolarů.

U Modelu 3 bylo poloviční

U Modelu 3 je tomu podobně jako u Modelu Y. Cenu Modelu 3 v základní variantě se Tesla rozhodla snížit o 1000 dolarů. To znamená, že nyní Model 3 v USA stojí 36 990 dolarů, namísto původních 37 990 dolarů. I na Model 3 nabízí vláda USA dotaci ve výši 7000 dolarů. S dotací vychází Model 3 s cenou pod 30 000 dolarů.

V budoucnu by Model 3 měl stát pod 25 tisíc dolarů. Právě to řekl, generální ředitel Elon Musk při odhalení plánu na dva levné elektromobily, přičemž jeden bude určený pro asijský trh a druhý pro evropský trh. Musk tenkrát řekl, že nový model nebude levnější než Model 3 a bude stát 25 tisíc dolarů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *