Tesla skončila druhá v J.D. Power’s Tech Experience Index Study

Americká automobilka Tesla skončila na druhém místě ve studii J.D. Power’s Tech Experience Index Study, která se zabývá analýzou pohodlí, technologie, udržitelnosti a energie automobilek.


Automobilce Tesla se ve J.D. Power’s Tech Experience Index Study podařilo nasbírat 593 bodů z 1000. Se svým počtem bodů skončila druhá, hned za švédskou luxusní automobilovou značkou Volvo, která nasbírala 617 bodů.  Je zajímavé, že automobilka Tesla nasbírala, tak vysoký počet bodů i přesto, že neudělila povolení ke studii.

Přes všechny okolnosti skončila Tesla hned za švédskou automobilkou Volvo, která se intenzivně zaměřila na funkci Pilot Assist, čímž se snaží zvýšit bezpečnost svých vozů. Tato funkce využívá senzory a kamery na boku auta, které skenují boční čáry na vozovce a tím pomáhá se udržet řidiči na vozovce.

Podle zprávy společnosti Cars.com mnoho řidičů stále zcela nedůvěřuje autonomním technologiím. Patří sem Autopilot od automobilky Tesla, který zaznamenal nehodu každých 4,53 milionu mil najetých ve druhém čtvrtletí roku 2020. Toto číslo je druhým nejbezpečnějším čtvrtletím automobilky Tesla, který kdy byl zaznamenán. Národní průměr z NHTSA uvádí, že k automobilové nehodě dochází jednou za 479 000 mil.

Možná by bylo zajímavé provést studií až poté, co Tesla oficiálně spustí zcela autonomní vozy Tesla a přidá několik vylepšení. Kromě pohodlí se zvýší i bezpečnost vozů Tesla, která i teď je na světové špičce. Aby mohla Tesla zcela autonomní vozy testovat, tak vyvinula speciální počítač Dojo, který bude neustále zlepšovat Autopilota. Tento počítač bude zpracovávat nepředstavitelné množství obrázku, z kterého bude učit Autopilota.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *