Tesla si nechala patentovat novou technologii skel

Tesla se snaží, aby její vozy byly co nejlepší a co nejbezpečnější. Automobilka kromě vývoje nového softwaru věnuje i úsilí vývoji vlastních materiálů, které poté používá ve svých vozech. Aktuálně si Tesla nechala pantentovat novou technologii výroby skla, která má přinést lepší redukci hluku a lepší tepelnou izolaci ve vozech značky Tesla.


Tesla má vlastní tým lidí, kteří vyvíjí nové materiály. Tento tým spolupracuje i s dceřinou firmou SpaceX, která se zabývá vesmírným průmyslem, přičemž obě dvě společnosti založil Elon Musk a obě společnosti jsou v dnešní době trochu jako z budoucnosti.

Tesla už ukázala svoji technologii odolného skla ve svém projektu solární střecha nebo u tahače Semi, i u nově představeného Cybertrucku. Skla která byla použita na Cybertrucku při jeho představení se jmenují Tesla Armor Glass. Tento materiál pro Teslu při představování Cybertrucku nepřinesl kýžený efekt.

Aktuáně se objevily informace, že si Tesla dala patentovat další technologii skel. Paten se jmenuje „Automobilová perforovaná izolovaná skleněná struktura“. Nová technologii najde využití zejména u panoramatické střechy. Výsledkem této technologie má být lepší absorbce hluku a dokonce i lepší tepelná izolace ve vozech Tesla. Těchto vylepšených vlastností Tesla dosáhla vícenásobnými vrstvami skla. Z těchto vrstev jsou dvě z perfovaného skla. Mezi vnitřním sklem a vnějším je mezera, která ve spojení s perfovanými vrstavami umožňuje dosáhnutí požadovaných podmínek, tedy lepší redukce hluku, izolační vlastnosti a především vzhledu.

Tesla k nové technologii skla uvedla, že tato nová skleněná struktura umožní lepší regulaci teploty v interiéru vozu a sníží HVAC systému (klimatizace, ventilace). Takže ve výsledku by měla zvýšit efektivitu vozidla. Nyní je otázkou, kdy Tesla tuto novou technologii použije ve svých vozech…..možná u Modelu Y nebo až u Cybertrucku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *