Tesla Semi vstoupí do výroby v druhé polovině roku 2020

Uniklé dokumenty od společnosti Tesla, které byly údajně zaslány držitelům rezervací Semi odhalily, že Tesla začne v druhé polovině roku 2020 realizovat – i když omezenou – fázi výroby vysoce očekávaného elektrického nákladního automobilu SEMI .


Tesla vyvíjí plně elektrický tahač od listopadu 2017. Dle schopnosti Tesly průběžně zlepšovat své výrobky v průběhu času je možné předpokládat, že plně elektrický tahač bude lepší, než kdokoliv očekával.

Po jeho odhalení generální ředitel Tesla Elon Musk uvedl, že Semi bude poháněn čtyřmi motory, které budou podobné jako u Modelu 3. Dojezd se bude pohybovat okolo 300 až 500 mil – to bude záležet na variantě, kterou si zákazník zvolí – na výběr by měly být dvě. Musk se zmínil během Q1 2018, že dojezd Semi by mohl být i 600 mil. „I kdybychom vylepšili naši technologii baterií, mohli bychom dosáhnout nákladního automobilu s dosahem 600 mil.“ řekl Musk.

Tesla má příležitost posunout kupředu celé odvětví kamionové dopravy pomocí  tahače Semi. Segment nákladní dopravy ve Spojených státech je obrovský. Řada velkých společností již na Semi zadala předobjednávky, včetně Frito Lay, která má v úmyslu použít Semi pro snížení uhlíkové stopy.

Díky svým čtyřem plně elektrickým motorům může vozidlo zrychlit z 0 na 100 km / h za 5 sekund i s přívěsem. Tesla Semi bude mnohem bezpečnější a pohodlnější než ostatní tahače na trhu a díky plně elektrickým motorům nebude zanechávat uhlíkovou stopu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Obrázky: Tesla.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *