Tesla SEMI už má baterie, výroba má začít už příští rok

V nedávném e-mailu svým zaměstnancům Elon Musk oznámil, že Tesla Semi brzy vstoupí do sériové výroby. Spolu s  aktualizacemi v oblasti baterií, o překonání milionu kilometrů dojezdu, se zdá, že baterie, která může změnit vše jako celek, je konečně hotová.


Není tajemstvím, že Tesla Semi zažila zpoždění. Když byl vůz odhalen, Elon Musk odhadl, že počáteční dodávky by mohly začít přibližně koncem roku 2019. To bylo nakonec přesunuto na někdy v roce 2020 a později na přibližně 2021 . Tato zpoždění přitahovala obvyklou směs kritiky, ale Musk vysvětlil, že důvodem posunutí je, že už mají baterie.
Jednoduše řečeno, Musk dříve uvedl, že Tesla nemohl vyrobit objem Semi, pokud společnost nemá schopnost vyrobit dostatek buněk pro takové velké vozidlo. Na základě nedávného e-mailu společnosti Musk se zdá, že společnost tuto výzvu překonala a nyní je společnost schopna rampovat výrobu nákladního automobilu třídy 8.

 

To je obzvláště zajímavé vzhledem k tomu, že partner společnosti Tesla pro baterii pro model Made-in-China Model 3, Contemporary Amperex Technology (CATL), nedávno oznámil, že její miliónová baterie je připravena k výrobě. Jak uvádí společnost BBC , předchozí zprávy naznačují, že tato konkrétní baterie byla vyvinuta společně s společností Tesla a bude použita pro vozidla vyrobená v závodě Gigafactory Shanghai v automobilce.
To vše je dobré pro dlouhodobou strategii společnosti a koncovou hru . Baterie jsou páteří produktů společnosti Tesla, a to jak elektrických vozidel, tak i zařízení pro ukládání energie. A zatím je Tesla jednou z mála společností, která skutečně tlačí na rychlost baterií. To naznačil prezident automobilového průmyslu Jerome Guillen, který dříve v rozhovoru poznamenal, že Tesly články nejsou nikdy statické.
Zajímavé je, že Tesla před lety položil základy pro tuto baterii. Ještě předtím, než by se mohlo ukázat, že prvotřídní, dobře navržená elektrická vozidla jsou životaschopným podnikem, vytvořila Tesla myšlenku na vytvoření Gigafactory v Nevadě, která se bude věnovat hromadné výrobě bateriových článků. Před čtyřmi lety společnost financovala práci skupiny vědců, kterou za posledních 24 let vedl Jeff Dahn, průkopník ve vývoji lithium-iontových baterií . Zdá se, že se tyto, stejně jako řada dalších klíčových kousků, scházejí nyní, nebo alespoň v blízké budoucnosti.
To, že se Tesla stala, nejcennějším výrobcem podle tržního omezení nebo že má akcie TSLA kolem 1 000 USD za akcii. Jsou to úžasné milníky, ale společnost a její vedoucí pracovníci byli docela otevřeni skutečnosti, že se Tesla zaměřuje především na urychlení přechodu světa k udržitelnosti. S nejambicióznější a nejničivější baterií společnosti, která se zdá být na obzoru, se zdá, že šance se brzy blíží pro Teslu a nebude to pro fosilní paliva vůbec příznivé.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *