Tesla Semi je budoucnost nákladní dopravy v Evropě.

Elektrický tahač Tesla Semi od americké automobilky Tesla Semi a jeho režim Convoy Mode by se mohla v Evropě prosadit, když Evropská komise zveřejnila své plány na podporu udržitelných a inteligentních možností dopravy. Evropská komise vydala minulý týden strategii pro udržitelnou a inteligentní mobilitu.


Strategie se zaměřila na tři klíčové faktory, a to udržitelnost, inteligentní mobilitu a odolnost. Zahrnovalo cíle pro automobilový průmysl, ale také prominentně diskutovalo o uhlíkově neutrální veřejné dopravě a těžkých nákladních vozidlech.

Náklady s nulovou emisí a elektrický tahač Semi

Evropská komise plánuje do roku 2030 mít v provozu nejméně 30 milionů automobilů s nulovými emisemi a 80 000 nákladních vozidel s neutrálním obsahem uhlíku nebo velkých nákladních vozidel, jako je Tesla Semi. Do června navrhne revizi norem CO2 pro osobní a dodávkové automobily v Evropě 2021 a do roku 2022 přezkoumat uhlíkové normy pro těžká nákladní vozidla.

Plány Evropské komise pro nákladní vozidla s nulovými emisemi staví Tesla Semi do výhodné pozice. Kromě toho, že je uhlíkově neutrální, je Tesla Semi také v souladu s právními předpisy Evropského parlamentu o výrobě nákladních vozidel.

Evropský parlament v loňském roce hlasoval pro zákon, který požaduje, aby výrobci těžkých vozidel vyráběli aerodynamičtější a energeticky účinnější nákladní automobily. Předpisy v zákoně zobrazovaly nákladní automobil s kabinami 80-90 cm a většími čelními skly pro lepší výhled na silnici. Evropská federace pro dopravu a životní prostředí zveřejnila ilustraci ideálního designu těžkých nákladních vozidel v Evropském parlamentu a byla velmi podobná Tesla Semi.

Mezi Evropskou komisí a parlamentem EU se zdá, že hra byla nastavena pro Teslu. Když vstoupí v platnost plán Komise pro inteligentní mobilitu, zdá se, že váhy se více nakloní Tesle a jejímu elektrickému tahači Semi.

Zdroj: European Federation for Transport and Environment

Režim Convoy v Evropě

Pokud jde o inteligentní mobilitu, chce Evropská komise proaktivně vytvářet příznivé podmínky pro vývoj nových technologií. Komise dokonce uvedla, že poskytne „všechny nezbytné legislativní nástroje pro jejich validaci.“

Podpora autonomních vozidel je konkrétně zmíněna ve strategii Evropské komise, což dává tahači Semi další výhodu v evropském průmyslu těžkých nákladních vozidel. Pokročilý software automobilky Tesla na podporu řízení, Full Self-Driving, byl v Evropě zaveden s určitými omezeními, ale to se v budoucnu může změnit.

Semi je budoucnost

Semi je budoucnost. Tuto větu neřekl pouze Elon Musk, ale i řada vysoce postavených lidí. A to může být dobré i pro strategii Evropské komise pro udržitelnou a inteligentní mobilitu, zejména pokud jde o nákladní automobily.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *