Tesla se vrací zpět na okruh Nurburgring

Před časem se Tesla rozhodla překonat čas Porsche Taycan na okruhu Nurburgring. Po nehodě to však vzdala. Teď je ale zpět a v plném nasazení!


Podle zahraničních magazínu se Tesla rozhodla vylepšit variantu Tesla Model S Plaid Mode a chce vystavět více Superchargerů v lokalitě okruhu Nurburgring.

Dle zprávy z německé publikace Auto Motor und Sport červený prototyp Tesla Model S Plaid narazil do zábradlí, zatímco byl na trati proháněn švédským závodníkem Andreasem Simonsenem  během překonávání rekordu minulý pátek. Během osudového kola byla trať mokrá, navzdory nárazu ve vysoké rychlosti byl Simonsen nezraněn.

Po delší odmlce od havárie se Tesla vrací zpět – a v plné ráži. Tesla začíná zřizovat nové Superchargery v okolí okruhu Nurburgringu, nejspíše chce být automobilka na okruhu Nurburgring pravidelným hostem.

Tesla zatím údajně pokračuje ve svých testech na okruhu, i když v současné době používá pouze jednu jednotku Plaid typu S. Výrobce zvětšil přední ret a přidal masivní zadní spoiler na vozidlo. Úpravy byly provedeny také na horní části modrého velkého zadního difuzoru modelu S a byly přidány nové vzduchové otvory. Díky těmto úpravám by Tesla Model S ve variantě Plaid měl být ještě výkonější než kdky předtím.

 „Ta věc je zatraceně rychlá, je to spíše jako závodní auto a nemá to nic společného s výrobním Modelem“, poznamenali pozorovatelé.

Podle předešlých informací byly na okruhu Nurburgring testovány dvě verze s Plaid Modem. Jedna v červeném a druhá v modrém laku. Červený Model S zajel na Nurburgring čas 7:23 a modrý Model S 7:40, což je dosti velký rozdíl. Spekuluje se tedy, že Tesla na okruhu Nurburgring testuje dvě odlišné varianty, které by časem mohly být dostupné i pro širokou veřejnost.

Shrnutí


Elon Musk uvedl, že testované varianty s Plaid Modem by měly na trh přijít příští rok. Jejich specifikace zatím neznáme. Zdá se, že budou mít sedm  sedadel a budou osazeny třemi elektromotory, které budou poskytovat už dosti brutální výkon.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *