Tesla se stala oficiálním dovozcem vozů do Izraele

Automobilka Tesla získala zelenou pro dovoz svých elektromobilů do Izraele, což znamená, že prodej elektromobilů je v zemi na spadnutí. Tesla zde již staví Supercharger a své servisní středisko.


Americká automobilka Tesla již na izraelský trh chce vstoupit delší dobu. Ovšem musela provést důkladné prověření trhu, aby na trh byla schopna vstoupit a rovnou prodávat. Automobilka začala již v loňském roce se stavbou svého servisního centra a svého Superchargeru v Tel Avivu.

Nyní automobilka začala hledat nové zaměstnance a technické odborníky pro své servisní středisko. Automobilka totiž již brzy plánuje začít přijímat objednávky na elektromobily, které budou od zákazníku z Izraele.

„Výrobce elektrických automobilů Tesla se sídlem v USA začíná rokem 2021 jako oficiální dovozce automobilů do Izraele. Zdroje informují společnost „Globes“ o tom, že automobilka Tesla obdržela od ministerstva dopravy licenci na komerční dovoz svých vozidel, což jí umožňuje zahájit plnou dovozní operaci bez omezení objemu. Tesla dosud působila v Izraeli jako „malý dovozce“, což jí umožňovalo dovážet až dvacet vozidel, zejména pro testování. Je to poprvé, co výrobce vozidel získal licenci na přímý dovoz a marketing vozidel v Izraeli, nikoli prostřednictvím místního prodejce nebo ve spolupráci s prodejcem.“

Tímto krokem automobilka zase rozšiřuje své působiště. Doufejme, že se za pár let dočkáme poboček Tesly, a především Superchargerů po celém světě. Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že Tesla plánuje expanzi na východ a otevírá novou pobočku v Polsku, tak uvidíme, kdy se z České republiky budeme moci dostat třeba do Šanghaje.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *